Visas ziņas

Krišana turpinās. Bitkoins kļūst lētāks

2. februāra rītā galvenā kriptovalūta samazinājās par 13,59%, sasniedzot cenas atzīmi 8 780 dolāru apmērā. Nepilnās divās nedēļās tirgus kapitalizācijas samazinājās divreiz – no 830 mljrd. dolāru līdz 417 mljrd. dolāru. Šobrīd cena ir vel zemāka – 7000 dolāru.

Visi topā esošie tokeni atkal nonākuši sarkanajā zonā. Viszemāk kritis Cardano, pazeminoties par 29,61%. Nem nolaidies par 25,9%, bet Ripple par 24,19%.

Saskaņā ar Bloomberg datiem, Čikāgas preču biržas CME pārstāvji paziņojuši, ka citu kriptovalūtu fjūčeri pagaidām vēl netiks laisti klajā. Pēc CME ģenerāldirektora Teri Dafi teiktā digitālo valūtu tirgi ir ļoti neparedzami. Lai izvairītos no riskiem, Cboe sāks izmantot jaunu tirdzniecības programmatūru, kas pagājušajā gadā iegādāta no Bats Global Markets. Atjaunināšana ieplānota 25. februārī, pēc tam Čikāgas biržas sāks ievadīt citu kriptovalūtu fjūčerus.

Šis notikums var stipri ietekmēt tokenu kursa pieaugumu un situāciju kriptopasaulē. Atgādināsim, ka savu rekordaugsto cenas vērtību, vairāk nekā 20 000 dolāru, bitkoins sasniedza pēc fjūčeru tirdzniecības uzsākšanas Čikāgā.

Neraugoties uz to, ka bitkoins ir pārņēmis lielāko reklāmas apjomu, ir vēl aptuveni 1500 citu digitālo tokenu. Saskaņā ar datiem Coinmarketcap, Ethereum un Ripple ieņem 2. un 3. vietu pēc tirgus kapitalizācijas lieluma starp digitālajām valūtām: vairāk nekā 94 mljrd. dolāru un nedaudz vairāk par 38 mljrd. dolāru.

Eksperti slēdz derības par to, kas var ietekmēt bitkoina kursa pieaugumu. Pēdējā mēneša laikā kriptopasaulei uzbrukusi virkne negatīvu notikumu: Dienvidkorejas varas aizliegumi anonīmām kriptotransakcijām, Coincheck biržas aplaupīšana, tiesas prasības pret Bitconnect, Facebook aizliegumi paziņojumiem par kriptovalūtu – tas viss nevarēja neiespaidot tokenu kursu.

Analītiķi uzskata, ka situāciju varēs labot ne tikai pozitīvi jaunumi, bet arī kriptotreideru drosme. Tokenu pirkšana lielā apjomā par zemām cenām spēj pacelt kriptotirgu un atjaunot kursa bilanci. Tiesa, šim nolūkam treideriem vajadzētu būt vismaz mazai cerībai uz to, ka bitkoinam ir izredzes sasniegt iepriekšējo cenu augstumu. Viss būs labi, viss nokārtosies.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top