Tehnoloģijas

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

Ar svētku kampaņu Volkswagen uzsāk savas pirmās krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošanu. Ieslīps jumts, kupejas siluets  un paaugstinātas sēdvietas sniedz Taigo unikālu un stilīgu izskatu. Taču tā modernais raksturs tiek atspoguļots arī vairākās inteliģentās komforta, vadības un asistentu sistēmās. Pēc pieprasījuma šo kompakto automobili iespējams papildināt ar melnu jumtu, lielu paceļamu un bīdāmu panorāmas jumta lūku, kā arī ar tādiem tehnoloģiskiem elementiem kā IQ.DRIVE Travel Assist sistēma daļēji automatizētai braukšanai. Jaunā Taigo (ar 1.0 TSI dzinēju, 70 kW/95 ZS jaudu, piecu pārnesumu manuālo ātrumkārbu[1]) sākumcena Latvijā ir 19 900 eiro. Jaunais Taigo pie dīleriem Latvijā nonāks jau 2022. gada janvāra beigās.

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

Inovatīvā virsbūves forma ar ideālām proporcijām un diskiem līdz pat 18 collu lielumā jaunajam Taigo sniedz elegantu un dinamisku izskatu. Tikmēr centrālais elements interjerā ir digitālais mērinstrumentu panelis Digital Cockpit, kas pieejams standarta komplektācijā, kā arī jaunās paaudzes informācijas un izklaides sistēma (MIB3). Šai digitālajai sistēmai ar horizontālu un paaugstinātu izkārtojumu ir 26 centimetrus liels augstas izšķirtspējas krāsu displejs, kas sniedz iespēju pārlūkot visu svarīgāko informāciju. Papildu komplektācijā pieejamais digitālais mērinstrumentu panelis Digital Cockpit Pro piedāvā arī vairākas individuālas konfigurācijas opcijas, piemēram, ir iespējams izvēlēties vizuāli attēlot vadītāja asistentus vai arī navigācijas kartes un multivides displeja kombināciju ar dažādām grafikām un animācijām. Tas ar lietotāju mijiedarbojas ļoti dinamiski – kopš automobiļa atslēgšanas brīža tajā sākas gaismas šovs.

Trīs dzinēji un trīs aprīkojuma līnijas

Taigo, kas pieejams ar priekšējo riteņu piedziņu, tiek piedāvāts trīs veiktspējas līmeņos (ar 1.0 TSI dzinēju un pēc izvēles pieejamu 70 kW/95 ZS vai 81 kW/ 110 ZS jaudu, un ar 1.5 TSI dzinēju ar 110 kW/150 ZS jaudu) un ar trīs aprīkojuma līnijām – Life, Style un R-Line. Bāzes Taigo modelim (ar 1.0 TSI dzinēju un 70 kW/95 ZS jaudu) ir plašs standarta aprīkojuma klāsts. Piemēram, CUV kupeja aprīkota ar daudzfunkciju stūri, gaisa kondicionieri, Autonomous Emergency Braking Front Assist sistēmu, kas brīdina autovadītāju par iespējamu sadursmi un arī palīdz ar bremzēšanu, lai izvairītos no iespējamiem negadījumiem, Lane Assist sistēmu, kas palīdz autovadītājam izvairīties no sadursmēm, izbraucot no savas braukšanas joslas, un LED priekšējiem lukturiem.

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

Life aprīkojumā jau standarta pakotnē pieejama App Conect, kas nodrošina iespēju ērti pārvaldīt izvēlētās lietotnes un saturu, izmantojot automobilī esošo displeju. Jaudīgāks 1.0 litra TSI dzinējs ar 81 kW (110 ZS) jaudu pieejams papildu komplektācijā.

Style aprīkojuma līnija ir izteiksmīgāka un sniedz lielākas iespējas. Starp standarta komplektācijā pieejamajiem elementiem ir App Conect, tostarp App Conect Wireless, ko iespējams izmantot ar Apple CarPlayTM un Android AutoTM. IQ.LIGHT Matrix LED priekšējie lukturi ar LED dienasgaismām arī ir nodrošināti standarta komplektācijā. Taigo Style arī pieejams ar 1.5 litru TSI dzinēju, kas attīsta 110 kW (150 ZS) jaudu, un automātisko septiņu pārnesumu divsajūgu ātrumkārbu (DSG) pēc izvēles.

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

R-Line aprīkojuma līnija ir pareizā izvēle ikvienam, kas priekšroku dod sportiskam dzīvesstilam. Šo līniju raksturo zemāks R-Line dizaina priekšējais bampers, aizmugurējais gaisa izkliedētājs, sportiski kontrastējoši elementi spīdīgi melnā krāsā un lieli diski (līdz 18 collām). Interjerā melnā griestu apdare nodrošināta standarta komplektācijā. R-Line līnija, tāpat kā Taigo Style – aprīkota arī ar Air Care Climatronic gaisa kondicionēšanas sistēmu ar aktīvo kombinēto filtru un divzonu temperatūras kontroli, Digital Cokcpit Pro, Ready 2 Discover informācijas un izklaides sistēmu, kā arī apsildāmiem priekšējiem sēdekļiem.

Life līnijā iespējams pasūtīt sagāžamu un bīdāmu panorāmas lūku, kas stiepjas gandrīz visa interjera garumā. Atkarībā no aprīkojuma līnijas, papildu dizaina pakotnes pieejamas par papildu samaksu, tāpat kā vilkšanas āķis.

Latvijā sākusies pirmās Volkswagen krosovera kupejas Taigo iepriekšpārdošana

 

Par Volkswagen:

Volkswagen ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem lielapjoma autoražotājiem. Uzņēmumam ir 50 rūpnīcas 14 valstīs, kurās tiek ražoti automobiļi klientiem vairāk nekā 150 tirgos. Volkswagen 2020. gadā pasaulē piegādāja 5,3 miljonus vieglo automašīnu. Klientiem Baltijā Volkswagen pērn piegādāja 5 102, savukārt zīmola tirgus daļa veidoja 9,6%. Volkswagen vīzija ir “Pārvietot cilvēkus un virzīt viņus uz priekšu”. Volkswagen neatlaidīgi virzās uz priekšu, nepārtraukti attīstot savu automobiļu ražošanu. E-mobilitāte, viedā mobilitāte un zīmola digitālā transformācija ir būtiskākie stratēģiskie temati nākotnē.

[1] Taigo 1.0 TSI, 81 kW/110 ZS – degvielas patēriņš l/100km (NEDC): pilsētā 6,0, ārpus pilsētas 4,2, kombinētajā režīmā 4,9. CO2 izmeši g/km: kombinētajā režīmā 111, efektivitātes klase: B

[2] Taigo 1.54 TSI, 110 kW/150 ZS – degvielas patēriņš l/100km (NEDC): pilsētā 6,4, ārpus pilsētas 4,3, kombinētajā režīmā 5,1. CO2 izmeši g/km: kombinētajā režīmā 116, efektivitātes klase: B

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top