Mainings

Mainings ar MacOS

Mainings ar āboluDaudziem “ābolu” tehnikas īpašniekiem rodas jautājums, cik izdevīgs ir mainings ar MacOS, un konkrēti ar tādām ierīcēm, kā iMac vai MacBook. Šai rakstā mēs pacentīsimies noskaidrot, vai mainingā šie aparāti varēs turēties pretī IBM PC ar Windows vai Linux.

Mainings ar MacOS: ievads

Tātad maininga ar ābolu operētājsistēmu pirmā problēma mūs gaida jau sākumposmā – pat ne visi paši populārākie maineri strādā ar šo OS. Prakse pierāda, ka viena no produktīvākajām ir minergate. Uzreiz jāatzīmē, ka mainingot ar MacOS var tikai maz populārus altkoinus ar to turpmākas izaugsmes perspektīvu. Nav vērts skatīties pat uz reitinga pirmajiem TOP 20. Un tagad sāksim aplūkot konkrētāk.

Mainings ar MacOS: hash rate

Uzreiz vēlētos atzīmēt, ka, neraugoties uz to, ka Apple datori tiek uzskatīti par optimizētākiem no sadzīves uzdevumu veiktspējas viedokļa, mainingā izrādās daudz sliktāki par PC ar Windows vai Linux. Piemēram, videokarte GTX 1080 Ti vidēji CryptoNight algoritmā spēj izdot jaudu 700–800 MH/s, ja ir pareizi iestatīta OS. Ar MacOS teorētiski vajadzētu sagaidīt vismaz rādītāju 600-650 MH/s apmērā.

Praksē izrādījās, ka darba rādītāji sarūk līdz 550 MH/s. Laikam gan tāds samazinājums lielā mērā saistīts ar pašas OS iekšējo arhitektūru, kas nespēj no dzelzs gabala izspiest maksimālu tā jaudu.

Mainings ar MacOS: energopatēriņš

Būtu loģiski pieņemt, ka tik zema hash rate gadījumā mainingam ar MacOS ir jāparāda zems energopatēriņš vismaz 250 W. Kas notiek patiesībā? Rādītājs sasniedz 380 W. Lai gan tie, kuri ne pirmo gadu lieto Apple tehniku, zina, ka tā vienkārši neganti ēd elektroenerģiju – tādēļ daudziem nepatīk iPhone un citi šī ražotāja gadžeti.

Mainings ar MacOS: iestatīšana

Šeit pats interesantākais – iestatījumu sistēmai ar MacOs praktiski nav. Ja Windows vai Linux ir iespējams savest kārtībā gandrīz jebkuru darba parametru, tad “makintošā” to izdarīt ir gandrīz nereāli. Sistēma ir maksimāli slēgta un konservatīva – rūpnīcā uzstādīto ir ļoti sarežģīti mainīt.

Kopsavilkums

Mainings ar MacOS mainerim būs īstas mocības. Šai sistēmai nav raksturīga augsta elastība, tāpēc to iestatīt optimālam ieguves darbam būs ļoti sarežģīti. Daži lietotāji apgalvo, ka normālas darbspējas var panākt, savā “ābola” datorā uzstādot Windows vai Ubuntu. Bet padomājiet paši, vai ir jēga bojāt mašīnu, kas maksā aptuveni 1,5 tūkst. dolāru, ja var nopirkt vienkāršu IBM datoru par 200-300 dolāriem.

Kopumā ņemot, nav vērts izgudrot velosipēdu un nodarboties ar blēņām, jo MacOS – tā ir OS darbam, dizainam, ikdienas uzdevumiem, bet nekādā ziņā mainingam.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top