Bez tēmas

Mercedes parāda hibrīda sporta auto Mercedes-AMG Project ONE (Video)

Jaunakais Mercedes-AMG Project ONE
Mercedes-AMG publicējusi video ar hibrīda sporta auto Mercedes-AMG Project ONE testa braucieniem Daimler izmēģinājumu trasē Vācijā.

Automašīnas īpatnība – tās spēka iekārta: tā gandrīz pilnībā atbilst Formula 1 bolīda automašīnas spēka iekārtai. Mercedes-AMG Project ONE būtībā ir Formula 1 civilā versija, kas pielāgota koplietošanas ceļiem.

Sporta automašīna ir aprīkota ar 1,6 litru iekšdedzes dzinēju, kas attīsta līdz 11 000 apgr./min. Ir tiešā iesmidzināšana un turbokompresors ar elektrisko piedziņu. Turklāt bez tā, kas uzstādīts uz turbīnas, šim auto ir vēl trīs elektrodzinēji spēka iekārtas sastāvā: viens ar 120 kW jaudu ir savienots ar iekšdedzes dzinēju, pārējie divi atrodas uz priekšējās ass. Griezes moments uz riteņiem tiek nodots, izmantojot astoņpakāpju automātisko transmisiju Speedshift. Spēka iekārtas jauda ir aptuveni 1000 ZS (F1 lielajiem bolīdiem ir apmēram tikpat), ieskrējienam līdz 200 km/h Mercedes-AMG Project ONE nepieciešams mazāk par 6 sekundēm.

Interesanti, ka tikai ar elektrību sporta auto var nobraukt līdz 25 km: proti – ar šo monstru var aizbraukt uz veikalu, nekaitējot apkārtējai videi!
Mercedes-AMG Project ONE sērijveida ražošana sāksies nākamgad. Kompānija izlaidīs 275 sporta automašīnas, katras cena – no 2,7 milj. eiro. Turklāt – kā jau tas bieži notiek ar ekskluzīviem modeļiem – visi Mercedes-AMG Project ONE jau ir izpārdoti.

Avots: Slashgear

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top