Tehnoloģijas

NASA zinātniekiem joprojām nav informācijas kāpēc Voyager 1 uz Zemi sūta dīvainus datus

Voyager 1

NASA speciālisti vēl nav tikuši galā ar problēmu, kas skārusi kosmisko aparātu “Voyager 1”.

Kopš dīvainu signālu no Voyager 1 konstatēšanas brīža jau pagājis mēnesis, taču zinātnieki vēl nav sapratuši problēmas cēloņus. To meklēšanas uzdevumu apgrūtina attālums.

Voyager 1 atrodas 23,3 miljardu kilometru attālumā no Zemes, bet tā ir gandrīz gaismas diennakts. Proti –  signālam nepieciešama gandrīz diennakts, lai tiktu no Zemes līdz kuģim, un tad vēl tikpat, lai pretējais signāls nonāktu pie zinātniekiem.

Iedomājieties, ka jūs ar kādu sarunājaties un katru dienu varat pateikt tikai vienu vārdu. Un atbildi jūs dzirdēsiet tikai pēc dienas. Tāds, lūk, mums ir dialogs.

Komanda ir pārliecināta, ka spēs atminēt Voyager 1 noslēpumu, bet laiks spēlē pret zinātniekiem. Kosmiskais aparāts jau tā strādā vairākas reizes ilgāk par plānoto laiku, un aptuveni pēc trim gadiem ar ģeneratoru izstrādāto enerģiju var nepietikt, lai uzturētu minimālo energoapgādes līmeni.

Atgādinām – apmēram pirms mēneša NASA informēja par neparastiem signāliem, kas nāk no Voyager 1. Precīzāk sakot, AACS modulis, kas atbild par zondes orientāciju un tās sakaru antenām, sāka sūtīt uz Zemi realitātei neatbilstošus telemetrijas datus. Turklāt pats kosmiskais aparāts turpina darboties normāli, bet tā antena vērsta tieši uz Zemi.

Avots: Space

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top