Tehnoloģijas

Nevadāma Tesla Model Y nogalina divus cilvēkus (Video)

Nekontrolējama Tesla Model Y nogalina divus cilvēkus (Video)

Ķīnas provincē Guandunā noticis dīvains ceļu satiksmes negadījums, kurā piedalījies elektromobilis Tesla Model Y, tā rezultātā nogalināti divi cilvēki – motociklists un vecāko klašu skolniece. Internetā publicēts negadījuma video.

Brīdinājums: videoklipā redzams cilvēku savainošanas moments un viņu iespējamā bojāeja. Ja jums tas ir nepieņemami, tad atturieties no šī video skatīšanās.

Kā vēsta Ķīnas mediji – tā vietā, lai novietotos autostāvvietā, automašīna izstūrēja uz ceļa un sāka ieskrieties. Tās ātrums sasniedza 200 kilometrus stundā un šādā līmenī turējās aptuveni 30 sekundes, līdz auto ietriecās ēkā. Pa ceļam tika notriekti motociklisti un automašīnas. Rezultātā nogalināti divi cilvēki un vēl trīs guvuši savainojumus. Pats autovadītājs nogādāts slimnīcā.

Pēc autovadītāja ģimenes locekļu sacītā – viņš centies bremzēt, bet automašīna uz bremžu pedāli nav reaģējusi.

Tesla pārstāvji solījuši palīdzēt policijai lietas izmeklēšanā. Viņi jau ir snieguši datus no transportlīdzekļa žurnāla, kuros teikts, ka autovadītājs pat nav spiedis bremzes pedāli. Tajā pašā laikā visas trīsdesmit sekundes bija nospiests akseleratora pedālis. Ceļu satiksmes negadījuma izmeklēšanu veiks trešās puses organizācija, kuru jau meklē reģiona policija.

Electrec autori atzīmē, ka 20 – 23 sekunžu video var redzēt kaut ko, kas atgādina degošus stopsignālus, taču videoklipā viss notiek tik ātri, ka nekas nav saprotams.

Izdevuma žurnālisti atzīmē, ka, visticamāk, izmeklēšana, kuru veiks ar Tesla nesaistīta kompānija, nonāks pie viedokļa, ka avārija notikusi autovadītāja kļūdas dēļ. Viņš, iespējams, ir sajaucis akselerometra un bremžu pedāļus, panikā nospiežot pirmo. Parasts cilvēciskais faktors – nekāda autopilota.

Tikmēr  Reuters, atsaucoties uz Tesla pārstāvi, ziņo, ka tiesa pavēlējusi automašīnas īpašniekam publiski atvainoties un atspēkot informāciju par to, ka kaut kas nav bijis kārtībā ar bremžu pedāli. Tomēr izdevums apstiprinājumu Tesla teiktajam neatrada, un tas arī ir dīvaini – negadījuma izmeklēšana vēl nav pabeigta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top