Visas ziņas

Palestīnas islāmistu grupējums Hamas lūdz finansiālu atbalstu kriptovalūtā

Palestīnas islāmistu grupējums lūdz finansiālu atbalstu bitkoinos saistībā ar fiansiālo izolāciju, kuru tiem nākas izciest sakarā ar ASV un Izraēlas ekonomiskajām sankcijām.

„Atbalstiet mūs finansiāli, nosūtot Bitcoinus,” Hamas grupējuma pārstāvis aicināja tos finansiāli atbalstīt ar kriptovalūtu. Hamas arī apsūdzēja Izraēlu par mēģinājumu pārtraukt tās piekļuvi finanšu līdzekļiem visā pasaulē.

“Saistībā ar esošo situāciju pašlaik nav saņemta tūlītēja atbilde no bitkoinu izstrādātājiem,” ar humoru norādīja Izraēlas ziņotājs.

Hamas, kā ziņo, atrodas uz maksātnespējas robežas, kad Palestīniešu pārvalde – pagaidu institūcija, kas pārvalda Rietumkrastu un Gazas joslu – pārtrauca nodrošināt finansējumu.

Hamas ir Palestīnas sunnītu-islāmistu grupējuma tīkls, kuru galvenokārt finansē Irāna.

Pašlaik Irāna piedzīvo ekonomiskās krīzes periodu, ko ir izraisījušas bargās ASV ekonomiskās sankcijas, kas ir negatīvi ietekmējušas tās ekonomiku. Tā rezultātā Irāna ir sākusi izmantot kriptovalūtu, tajā skaitā bitkoinus, lai apietu sankcijas.

Irāna, kā ziņots, arī apsver laist klajā savu kriptovalūtu pēc tam, kad Donalds Tramps 2018. gada novembrī noteica jaunas sankcijas.

Daudzi cilvēki gan, kuri nelieto kriptovalūtu,  uzskata, ka kriptovalūta galvenokārt tiek izmantota noziedzīgai darbībai, piemēram, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai, nodokļu nemaksāšanai un terorisma finansēšanai.

“Bitkoins ir kļuvis par dārkneta PayPal, ” kā ir norādīts Sidnejas Tehnoloģiju universitātes biznesa skolas 2017. gada ziņojumā. Tomēr Kvebekas valdības galvenais zinātnieku birojs šos apgalvojumus apstrīd.

Kā ziņo CCN, Kvebekas valdība nesaskata būtisku saikni starp bitkoiniem un noziedzīgām darbībām.

Turklāt tā norāda, ka darījumi ar bitkoiniem nav anonīmi un bieži vien tiesībaizsardzības iestādes tos var viegli izsekot. Kvebekas valdības galvenais zinātnieks apgalvo: Bitkoini pēc būtības ir likumīgi un tie nav nelikumīgu darījumu magnēts. Iespējams, tie veido tikai nelielu daļu no kriminālās pasaules naudas. Jo bitkoini nav izdevīgi tiem, kas vēlas veikt darījumus, neatstājot pēdas.

Tomēr visā pasaulē joprojām tiek uzsvērta kriptovalūtas saikne ar noziedzīgo pasauli. Un tas bieži tiek minēts kā galvenais šķērslis kriptovalūtas ieviešanai lielā mērogā.

Pasaules lielākais aktīvu pārvaldnieks – BlackRock izpilddirektors Larijs Finks – norādīja, ka viņa investīciju sabiedrība nekad nerunās par uz bitkoiniem balstītiem biržas fondiem, kamēr nozare nekļūs „likumīga”.

Galu galā kriptovalūtu ir jāatbalsta valdībai,” apgalvoja Finks. “Es domāju, ka neviena valdība neatbalstīs kriptovalūtu, kamēr tā nebūs pārliecināta, kur šī nauda aizplūst.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top