Mainings

PALIT videokartes P104-100 tests mainingā

Turpinot maineru dzelžu apskatu tēmu, mums rokās nonākusi ražotāja PALIT viena no pēdējām “mining edition” kartēm uz čipa P104-100 bāzes. Pēc veiktspējas čipu var ierindot vienā līnijā ar tādām kartēm, kā 1070ti, 1080 un 1080ti.

No pirmā acu uzmetiena karte ne ar ko neatšķiras no versijas ar čipu P106-100. Tika uzlabota dzesēšanas sistēma – tagad tas ir monolīts metāla radiators ar alumīnija plāksni, kas dzesē visus svarīgos kartes komponentus: kodolu, atmiņu un strāvas ķēdes. Dzesēšanas sistēmas 3 vara caurulītes lieliski tiek galā ar savu uzdevumu.

Kartes “mining edition” atšķirīgā īpatnība ir video izeju trūkums. Lai gan, tāpat kā citiem ražotājiem, video izeju savienojumi un ligzdas ir – tas, protams, negarantē, ka šai kartei pielodētā video izeja darbosies.

Strāva kartei tiek padota caur savienotāju 8-pin PCI-E. Tāpēc ļoti uzmanīgi ir jāizvēlas mainera barošanas bloks un proporcionāli jāsadala slodze, ņemot vērā, ka kartes patēriņš ir aptuveni 200 vati.

Pēc pirmās palaišanas, nemainot nekādus iestatījumus, karte uzrādīja 34,3 Mh/s, un tās strāvas patēriņš bija aptuveni 180 vati.

Ar MSI Afterberner pamainot iestatījumus veiktspēja deva diezgan labu rezultātu 38,5 Mh/s apmērā. Salīdzinot ar jaunākajiem brāļiem P106-100, Power Limit, samazinājums līdz 70% nesniedza īpašu rezultātu – enerģijas patēriņš samazinājās no 215 līdz 208, bet hash rate samazinājās par 0,5 Mh/s. Kodola frekvences pazeminājums līdz -100 MSI Afterberner arī nekādā veidā neietekmēja Ethereum ieguves ātrumu.

Ātrā testa rezultāti ar citiem algoritmiem NiceHash:

Power Limit 100%
Core clock: +110
Memory clock: +650
Enerģijas patēriņš ~215 vati

Karte parādīja stabilu darbību. Kartei ir ražotāja Micron atmiņas čipi 4 GB apjomā. Mēs bijām patīkami pārsteigti, ka karte stabili notur +650 Memory clock, un pat vairāk – maksimālais rādītājs +900 pēc atmiņas deva 41 Mh/s ar Ethereum, bet, pats par sevi saprotams, ka tādā režīmā kartes stabilu darbību nav vērts gaidīt.

Secinājums:

Karte parādīja ievērības cienīgus rezultātus, un viss tās pievilcīgums mainingā reducējas vienā faktorā – par kādu cenu Jūs to atradīsiet. Nepatīkams faktors paliek arī “apcirptā” garantija maineru produktiem. Bet, ja maināt videokartes tikai tāpēc, lai palielinātu maininga jaudas, Jums lieliski noderēs pāris maineri ar šīm videokartēm. Lai gan no visiem karšu ar čipiem P106-100 ražotājiem firmas PALIT kartes raisījušas vismazāko uzticību, pēc pusgada maininga un šo karšu apkalpošanas mēs pārliecinājāmies par to stabilu darbību un nelielu brāķa procentu. Ļoti ceram, ka kartēm ar jaudīgāku čipu piemītīs tādas pašas īpašības.

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top