Tehnoloģijas

Paziņojot par šaušanu, viedpulkstenis Apple Watch un Siri uz sporta zāli izsauc 15 apbruņotus policistus

Apple Watch izsauc policiju

Taizemiešu boksa treneris Džeimijs Alleins (Jamie Alleyne) no Sidnejas (Austrālija) sociālajos tīklos izstāstīja jautru stāstu, kurā nokļuvis sava viedpulksteņa Apple Watch dēļ.

Torīt Džeimijs vadīja treniņu savam klientam. Nekas nevēstīja par nelaimi, kad pēkšņi zālē iebrāzās aptuveni 15 apbruņotu policistu, bet ārā palika vairākas “ātrās palīdzības” automašīnas. Likumsargi paziņoja, ka saņēmuši paziņojumu par šaušanu.

Interesantākais, ka signāls bija pienācis no Džeimija telefona, lai gan treniņa laikā viņš to vispār nebija ņēmis rokās.

Vēlāk treneris saprata, kas patiesībā bija noticis. Acīmredzot, ka nodarbības laikā viņš bija nejauši nospiedis pogu uz sava Apple Watch pulksteņa un tādējādi ieslēdzis balss palīgu Siri. Pēc kāda laika Džeimijs noņēma pulksteni no rokas, bet šķiet, ka Siri neatvienojās, “noklausoties” sarunas.

Apple Watch izsauc policiju
Treniņa laikā vīrietis klientam deva dažādas komandas, tostarp atkārtoja frāzi “1-1-2”, ar ko apzīmē sitienu kombināciju. Siri arī dzirdēja tādu frāzi kā “labs sitiens”, un nolēma, ka lietotājam nepieciešama palīdzība.

Siri piezvanīja uz neatliekamās palīdzības numuru 112, kas zināmā mērā ir 911 analogs. Operators saprata, ka sporta zālē notiek apšaude vai pašnāvības mēģinājums, un uz adresi nosūtīja policistus un mediķus.

Avot: Instagram

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top