Tehnoloģijas

Prezentēta elektriska izstāžu automašīna Renault 5 Diamant

Prezentēts elektriskais Renault 5 Diamant

Kompānija Renault ir nolēmusi atzīmēt sava leģendārākā auto – mazā hečbeka Renault 5 – piecdesmito gadadienu. Visā pasaulē ir pārdoti aptuveni 5 miljoni Renault 5 eksemplāru. Un, neskatoties uz to, ka kopš 1996. gada tam nav pēcteču, tas nav atturējis uzņēmumu izveidot restomodu, kas būs lielisks izstādes auto.

Prezentēts elektriskais Renault 5 Diamant

Motora pārsegu rotā jauns Renault logotips ar interjera dizainera Pjēra Gonalona iniciāļiem, kurš radīja šīs automašīnas modeļa konceptu.

Prezentēts elektriskais Renault 5 Diamant

Automašīnas priekšējos un aizmugurējos luktutros ir iestrādāti dārgakmeņi. Automašīna ir trīsslāņu krāsā ar zelta pigmentiem virs rozā krāsas pamatnes, kas ir pārklāta ar matētu laku. Durvju un bagāžnieka rokturi ar misiņa pārklājumu ir izgatavoti puslodes formā.

Prezentēts elektriskais Renault 5 Diamant

Automašīnas priekšējā panelī ir trīs mazi ekrāni, kas atgādina ciparnīcas, kuras parāda laiku, ātrumu un akumulatora darbības laiku. Automašīnai nav multimediju sistēmas, taču tās vietu ieņem īpaša niša viedtālrunim mūzikas atskaņošanai.

Par tehnisko pusi nekas nav zināms. Renault šo auto dēvē par elektromobili, bet apstiprinājuma tam nav.

Prezentēts elektriskais Renault 5 Diamant

Neskatoties uz to, ka kopš 1996. gada, kad tika pārtraukta šīs automašīnas ražošana, Renault 5 nav bijis neviena pēcteča, Renault gatavojas leģendāro automobili “atdzīvināt” elektromobiļa izskatā.

Paredzams, ka mazais hečbeks nobrauks no konveijera 2024. gadā, tikai viena eksemplārā.

Avots: Renault

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top