Tehnoloģijas

Jaunākais Pundi X viedtālrunis Blok on Blok

Jaunākais Pundi X viedtālrunis Blok on Blok

Jaunā desmitgade nesīs pasaulei daudzus izgudrojumus digitālajā jomā, taču kopā ar tiem parādīsies arī jauni draudi. Hakeri un visādi krāpnieki ar katru dienu pilnveido savas prasmes naudas un svarīgas informācijas zagšanā. Īpaši neaizsargāts mezgls cilvēka ikdienas dzīvē ir viņa viedtālrunis. Tāpēc pasaulei nepieciešama ierīce, kas aizsargās lietotāja aktivitāti internetā. Palīdzēt var decentralizētās tehnoloģijas.

Agrāk daži jaunuzņēmumi ir izlaiduši savus blokķēdes viedtālruņus, bet līdz šim neviens no tiem nav ieguvis milzīgu popularitāti. Iespējams, ka uzvaras laurus plūks Pundi X jaunā izstrāde.

Unikālākais viedtālrunis

Izstādē Consumer Electronics Show (CES) 2020 Lasvegasā tika demonstrēts viedtālruni ar nosaukumu Blok on Blok (BOB). Sākotnēji ierīce tika dēvēta par XPhone, bet tās pirmais prototips tika prezentēts jau 2018. gadā – pasākumā Bali Blockchain Summit.

Pēc pirmās prezentācijas XPhone ražotājs veica rebrendingu un tālruni ievērojami uzlaboja. Tas darbojas ar savu operētājsistēmu Function X OS, kas izstrādāta, liekot uzsvaru uz lietotāja privātuma nodrošināšanu. BOB katrs zvans, ziņojums vai meklēšanas vaicājums tiek veikts, izmantojot decentralizētas lietojumprogrammas un pārlūku.

Galvenie parametri

Čips Qualcomm Snapdragon 660 ar grafiku Adreno 512 GPU, 6 GB operatīvā atmiņa un 128 GB – iebūvētā. Atmiņu var paplašināt līdz 512 GB. Vēl ir 4,97 collu AMOLED displejs ar 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēju, 48 megapikseļu galvenā kamera ar diafragmu f/2.0 un 16 megapikseļu frontālā. Akumulatora kapacitāte – 4500 mAh.

Papildus ikviens BOB viedtālrunis ir kā tīkla noda. Citiem vārdiem sakot – jo pasaulē vairāk tādu ierīču, jo augstāka to decentralizācijas pakāpe. Pundi X ģenerāldirektors Zaks Čea atzīmēja, ka uzņēmuma galvenais mērķis bija vēlme katru lietotāju padarīt par savas informācijas vienpersonisku īpašnieku.

Video par Pundi X  BOB

Ja nu viedtālruņa pircējam nepatiks piedāvātā decentralizācija – tad viņš vienmēr varēs pārslēgties uz tradicionālo servisu lietošanu. Tālrunī ir vēl viena operētājsistēma – Android 9 Pie.

Pašai ierīcei ir oriģināls retro futūristisks stils, kas izceļas mūsdienu identisko viedtālruņu fonā. Blok on Blok netiek piegādāts galīgā variantā, lietotāji paši var izvēlēties tālruņa ārējo izskatu un pat izveidot papildu moduļus, izmantojot 3D druku.

Ražotājs plāno pieaicināt dizainerus no visas pasaules, lai strādātu pie BOB. Ļoti iespējams, ka ierīcei būs vairākas versijas, turklāt pircējs pats varēs salikt vajadzīgo sastāvdaļu kombināciju platformā Blok on Blok.

Jau tagad ierīci ar atlaidi var iepriekš pasūtīt Indiegogo par 499 eiro. Viedtālruņu pirmās partijas būtu jānosūta 2020. gada aprīlī. Lai gan finansēšana patreiz nenotiek visai pārliecinoši.

BOB lapa. Avots: Indiegogo

Avots: Indiegogo

Ierīce pagaidām sajūsmu neizraisa – tāpat kā acīmredzamu nepieciešamību to pirkt. Blokķēdes ieviešana ikdienas dzīvē šķiet noderīga, bet lietotāju priekšrocības nav līdz galam skaidras. Acīmredzams, ka parastajam IPhone vai samērā mūsdienīga Android viedtālruņa lietotājam nav drošības problēmu bāzes līmenī. Kāpēc gan viņam būtu jāmaina ierīce pret kādu citu uz mazāk zināmu?

Ir arī saprotams, ka ierīci nelietos masveidā. Blokķēde un kriptovalūtas pat mūsdienās izraisa panikas lēkmes daziem indivīdiem.  Cilvēks var nodomāt, ka viņam būs jātiek skaidrībā par šo tēmu,  un to nevēloties darīt, protams neigadāsies ierīci. Jebkurā gadījumā produkts ir ļoti interesants – būs vien jāpasūta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top