Visas ziņas

Cīņā pret koronavīrusu tagad var iesaistīt datorus Raspberry Pi un viedtālruņus

Androids cīņa ar vīrusus

Pasaulē ir vairāk nekā 3,5 mljrd. viedtālruņu. Ja to skaitļošanas iespējas būtu vērstas uz zāļu un vakcīnas pret koronavīrusu meklēšanu – tad, šķiet, ka problēma tiktu atrisināta ļoti ātri. Un tas ir iespējams – vismaz teorētiski, jo ir radusies iespēja izmantot sistēmas ar 64 bitu Arm procesoriem, kas ir pamats ļoti daudzām ierīcēm – tostarp viedtālruņiem un Raspberry Pi datoriem.

Atbilstošu programmatūru un darba slodzes nodrošina dalīto aprēķinu projekts Rosetta@Home, kas ir analoģisks projektam Folding@Home – par kuru nesen rakstījām. Atšķirībā no tīkla Folding@Home, kas darbojas uz x86 saderīgu sistēmu bāzes, Rosetta@Home aptver Arm pasauli, jo balstās uz atvērto platformu BOINC dalīto aprēķinu organizēšanai.

Esam izmēģinājuši Rosetta@Home darbu viedtālrunī ar Android. Programma ievērojami palēnināja ierīces darbību, bet viegli, ar iestatījumu palīdzību, var ierobežot resursu piešķiršanu – piemēram, kodolu skaitu, vai izvēlēties darba variantu tikai tad, ja ierīce ir pieslēgta lādētājam un/vai izmanto Wi-Fi savienojumu.

Mikrodatori Raspberry Pi un viedtālruņi nevar līdzināties PC un serveriem veiktspējas ziņā – taču to ir ļoti daudz, tāpēc to ieguldījums koronavīrusa problēmas risināšanā var būt ļoti nozīmīgs.

Programmatūras lejupielāde

Viedtālruņos meklē aplikāciju BOINC Google Play Store vai Amazon App Store.

 

Video pamācība par to, kā BOINC klientu izveidot un palaist Raspberry Pi datoros

Avots: Tomshardware

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top