Visas ziņas

Samsung Galaxy Z Fold spēs izmērīt spiedienu, noteikt artēriju stāvokli, holesterīna līmeni un ne tikai

Viedtālrunis mēra asinspiedienu, artērijas un holesterīnu

2020. gada aprīlī kompānija Samsung Electronics ASV Patentu un preču zīmju birojam (USPTO) un Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijai (WIPO) iesniedza patentu ar nosaukumu “Salokāma elektroniska ierīce un bioinformācijas novērtēšanas metode, to izmantojot”.

Attēliem patentā tika izmantots viedtālrunis Galaxy Fold stilā, kuru var gareniski salocīt uz pusēm. Aprakstā bija minēts, ka šo tehnoloģiju var izmantot arī tādam salokāmajam telefonam – kā Galaxy Z Flip.

Zem ekrāna apakšējā daļā atrodas divi sensori. Uzliekot rādītājpirkstu uz vienu vai abiem sensoriem, jūs varēsiet iegūt dažādu informāciju, piemēram – par sirdsdarbību vai asinsspiedienu. Var pārbaudīt jūsu miega artērijas stāvokli un iegūt informāciju par holesterīna līmeni. Ierīce turklāt ļauj novērtēt artēriju sieniņas, stresa līmeni un nogurumu.

Kā alternatīvu Samsung sensorus var izvietot arī ierīces ārpusē. Mērījumus varēs veikt arī ar plaukstu.

Lai nodrošinātu mērījumu precizitāti, Samsung vēlas ņemt vērā arī lietotāja dzimumu, svaru un ķermeņa masas indeksu. Tiek veikti arī apkārtējās vides mērījumi, lai iegūtu informāciju par temperatūru un mitrumu. Pēc tam lietotājs saņem informāciju par savas veselības stāvokli.

Paredzams, ka tuvāko gadu laikā tirgū parādīsies vairāk viedtālruņu ar tamlīdzīgām funkcijām, kas ļaus operatīvi reaģēt uz veselības izmaiņām.

Avots: Letsgodigital

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top