Tehnoloģijas

Sony prezentē MI, kas uzvar labākos Gran Turismo spēlētājus

Kompānija Sony prezentējusi mākslīgo intelektu GT Sophy, kas spēj uzvarēt pasaules labākos spēlētājus sacīkšu simulatorā Gran Turismo.

Saskaņā ar izveidotāju teikto – MI pārspēj algoritmus, kas izstrādāti šaham, kā arī spēlēm StarCraft II un DOTA 2 paredzētās programmas AlphaStar un OpenAI Five.

Spēļu GT Sophy pētnieki iemācījuši vadīt digitālo automašīnu, ņemt vērā automašīnas fiziku un iespējas. Algoritms ir apguvis arī tādas sacīkšu taktikas kā slīdēšana, apdzīšana un bloķēšana, izmantojot nerakstītu treka etiķeti.

Algoritmu ievietoja apkārtējā vidē, kur tas vairākas stundas patstāvīgi mācījās spēles noteikumus, bet pēc “dienas vai divām” varēja braukt ātrāk nekā 95% mācību komplektā esošo autovadītāju.

Algoritma apmācības notika Sony AI izveidotajā DART mākoņa platformā. Šai nolūkā laboratorijas speciālisti izmantoja vairāk nekā tūkstoti PlayStation 4 konsoļu.

Rezultātā AI aģents spēja uzvarēt dažus no labākajiem Gran Turismo Sport spēlētājiem. 2021. gada jūlijā algoritms piekāpās sacīkšu raucējam Takumam Mijazono un arī trim citiem vadošajiem spēlētājiem. Atkārtotās sacīkstēs trīs mēnešus vēlāk AI uzvarēja cilvēkus. Komandu braucienā punktu skaita ziņā algoritms spēlētājus pārspēja divas reizes.

Pēc Sony AI ģenerāldirektora Hiroaki Kitano sacītā – GT Sophy ir svarīgs sasniegums mākslīgā intelekta jomā.

“Papildus ieguldījumam spēļu kopienā – mēs uzskatām, ka šis izrāviens paver jaunas iespējas tādās jomās kā autonomās sacīkstes, autonoma braukšana, ātrgaitas robottehnika un vadīšana”.

Izstrādātāji plāno pievienot algoritmu citām Gran Turismo sērijas spēlēm. Spēlētāji, iespējams, varēs iegūt Sophy kā braukšanas treneri vai sacīkšu pārinieku.
GT Sophy ir spēļu struktūrvienības Sony Interactive Entertainment (SIE), Gran Turismo izstrādātāja Polyphony Digital (PDI) un Sony AI inovāciju laboratorijas sadarbības rezultāts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top