Tehnoloģijas

“SpaceX” plāno piedāvāt tūristiem ceļojumus kosmosā

“SpaceX” plāno piedāvāt tūristiem ceļojumus kosmosā

“SpaceX” šobrīd sadarbojas ar tūrisma firmu “Space Adventures”, lai piedāvātu ceļojumus kosmosā ar kosmosa kuģi “SpaceX” līdz četriem cilvēkiem, teikts paziņojumā presei.

Šis piedāvājums ir paredzēts turīgiem cilvēkiem, kuri vēlēsies “doties kosmosā divreiz lielākā augstumā nekā iepriekšējās austronautu misijās tas bija iespējams”, teikts “Space Adventures” priekšsēdētāja Ērika Andersona paziņojumā.

“SpaceX Crew Dragon” ir kosmosa kuģis, kas būs paredzēts astronautu ceļojumiem uz Starptautisko kosmosa staciju un no tās. Katrs brauciens ar “SpaceX” NASA izmaksās 55 miljonus ASVdolārus. Pirmā “SpaceX” prezentācija ir paredzēta šī gada maijā.

Arī kompānija “Boeing” strādā pie konkurējoša kosmosa kuģa izstrādes ar nosaukumu “Starliner”, kas pārbaudes laikā jau ir saskāries ar dažādām problēmām.

“Ar šo vēsturisko misiju mēs vēlamies padarīt kosmosa lidojumus iespējamus visiem cilvēkiem, kuri par to sapņo, un mēs esam priecīgi, ka varam sadarboties ar “Space Advetures”,” sacīja “SpaceX” prezidents un galvenā operāciju vadītāja Gvineta Šotvela.

Šobrīd vēl nav aprēķinātas oficiālas misijas izmaksas, bet pēc būtības, ceļot kosmosā varēs ikviens, kurš varēs atļauties tam tērēt vairākus miljonus dolārus.

Ja jums tomēr nav pieejama liela naudas summa, ir iespējami arī citi lidojumi: “Zero-G” lidojumi maksā tikai dažus tūkstošus dolāru, un domājams, ka “Virgin Galactic” sāks piedāvāt ceļojumus kosmosā par 250 000 ASV dolāriem vienam cilvēkam. Vienīgais neatbildētais jautājums… vai būs iespējams atgriezties atpakaļ uz Zemes.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top