Tehnoloģijas

Vācijas tiesa atceļ Tesla Giga Berlin būvniecības apturēšanu, var atsākt darbus

Tesla Vācija

Berlīnes Augstākā administratīvā tiesa (OVG Berlin-Brandenburg) ir noraidījusi sūdzības par Tesla Eiropas Gigafactory celtniecības projektu Giga Berlin. Tas nozīmē, ka var atsākt darbu pie īpašumā esošo koku izciršanas.

Giga Berlin ēkas būvniecība pagājušās nedēļas beigās tika īslaicīgi apturēta saistībā ar vietējo vides akrtīvistu sūdzībām. Savukārt nacionālās zaļās partijas “Die Grünen” pārstāvji iebilda pret sūdzību un atbalstīja būvniecības projektu.

Būvniecības darbu apturēšana notika pēc tam, kad Tesla jau bija sākusi koku izciršanu. Uzņēmums divas dienas jau bija veicis mežu izciršanu, taču darbi tika atcelti uz vairāku sūdzību pamata.

Bieži stādītu mežu izciršana notiek ļoti ātri, jo speciāli stādīti  koki ir samērā vienādi pēc lieluma un atstatuma, kas atvieglo šādu koku stādījumu izciršanu ar iekārtām.

Nozīmīgs jautājums arī bija par to, vai Tesla pirms darba uzsākšanas ir saņēmusi visus nepieciešamos apstiprinājumus. Kamēr Tesla saņēma provizorisku atļauju uzsākt darbu, joprojām pastāvēja iespēja, ka galīgais apstiprinājums varētu būt negatīvs.

Brandenburgas Zaļā līga, kas iesniedza sūdzību, apgalvoja, ka viņi “nevēlas traucēt Tesla darbībai”, bet drīzāk uzskata, ka pret uzņēmumu jāizturas tāpat kā pret visiem pārējiem. Viņi uzskata, ka Tesla nav saņēmusi visus nepieciešamos apstiprinājumus un līdz ar to pārkāpj likumu. Vācijas tiesa sākotnēji piekrita, ka šī sūdzība nav nepamatota, un tādējādi lika uz laiku apturēt Tesla projekta darbību.

Olivers Kiršers, Bundestāga Zaļās partijas priekšsēdētāja vietnieks, atbalsta projektu, norādot:

“Pārvērst priežu koku stādījumu cīņas laukā ir absurdi. Tam nav nekā kopīga ar dabas aizsardzību! Mums ir nepieciešami ieguldījumi ilgtspējīgā infrastruktūrā un nākotnes rūpniecībā, un, protams arī šim nolūkam ir jāatļauj izmantot dabas resursus. Mums Vācijā ir nepieredzēts dažādu augu sugu zudums, bet tam nav nekā kopīga ar Tesla-Giga rūpnīcām vai vēja ģeneratoriem. “Mums ir nepieciešama dabas un sugu aizsardzība, nevis starpnieku strīdi, kuru pamatā ir priežu stādījumi.”

Projekta atbalstītāji norāda, ka gaidīs Berlīnes Augstākās administratīvās tiesas lēmumu, bet viņi ir noraizējušies, ka Tesla projekta darbības apturēšana varētu radīt negatīvu iespaidu par uzņēmumu.

Brandenburgas Zaļajai līgai pievienojās vēl viena grupa – Ainavu aizsardzības un sugu aizsardzības asociācija Bavārijā (VLAB). VLAB ir grupa, kas tika izveidota, lai iestātos pret vēja turbīnu un saules enerģijas sistēmu uzstādīšanu Vācijā un atbalstītu fosilā kurināmā izmantošanu enerģijas ražošanai.

Pēc projekta apturēšanas Brandenburgas Zaļā līga vienojās ar Tesla un piekrita sūdzību atsaukt, taču VLAB līgumu neapstiprināja un tādējādi sūdzība palika spēkā. Brandenburgas Zaļā līga šī iemesla dēļ ir distancējusies no VLAB.

Tiesas lēmums par projekta turpināšanu tika pieņemts ātri, jo Teslai koku izciršana ir jāpabeidz pirms marta sākuma. Likumdošana nepieļauj koku izciršanu pēc šī laika, jo tad sākas putnu ligzdošanas sezona. Ja līdz šim laikam Tesla nepabeigs koku izciršanu, uzņēmumam būs jāgaida 6 mēneši līdz rudens sezonai.

Tesla šobrīd plāno atvērt rūpnīcu 2021. gada vidū, tāpēc darba izpildes laika periods ir ierobežots.

Avots: Electrek.co

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top