Visas ziņas

Tesla pārdevusi daļu savu bitkoin investīciju

Kompānija Tesla ir pārdevusi daļu bitkoinu

Foto: Pixabay

Elektromobiļu ražotājs Tesla fiksē savas gada sākumā atvērtās bitkoinu pozīcijas peļņu.

Īlona Maska kompānija vakar sniegusi atskaiti par pirmā ceturkšņa finanšu rezultātiem. “Ieņēmumu” sadaļā tika iekļauta rinda “digitālo aktīvu pārdošana”, saskaņā ar kuru bitkoina pārdošanas summa bija 272 milj. $, savukārt peļņa no tiem – 101 milj. $.  Bitkoina pārdošanu Tesla norāda arī atsevišķā slaidā līdz ar “pozitīvas ietekmes” faktoriem tās darbības pamatvirzienos. Kopumā tie veicinājuši viena ceturkšņa tīro ieņēmumu jauna rekorda sasniegšanu 438 milj. $ apmērā.

Bitkoina pozīciju 1,5 mljrd. $ apmērā kompānija atvēra februārī. Pamatojoties uz jaunākajiem pārskatiem – tās atlikums bitkoinos pēc pārdošanas joprojām ir vismaz 1,33 miljar. $, taču – visticamāk – tas ir daudz lielāks, ņemot vērā kursa pieaugumu. Pārskata sagatavošanas noteikumos nav paredzēts atklāt tādu informāciju. Martā Tesla savā vietnē sāka pieņem kriptovalūtu kā samaksu par pasūtījumiem un solīja nelikvidēt no klientiem saņemtos aktīvus.

Pirmā ceturkšņa rezultātiem veltītā konferences zvana laikā Tesla finanšu direktors Zaks Kirhorns paziņoja, ka pārdošana veidoja 10% no kompānijas bitkoinu kopējā daudzuma.

“Bitkoins ir labs risinājums tādu naudas līdzekļu glabāšanai, kuri nav nekavējoties nepieciešami ikdienas operācijām un tas var nodrošināt labu peļņu, – kompānija paziņoja. Optimismam ir daudz iemeslu. Mēs esam visai apmierināti ar bitkoina tirgus likviditāti. Iziešanas iespēja ir ārkārtīgi svarīga. Mēs patiesi ticam bitkoina ilgtermiņa potenciālam. Mēs esam iecerējuši turēt ilgtermiņā, un turpināsim uzkrāt bitkoinus, kurus mēs saņemam no klientiem kā samaksu par automašīnām”.

Avots: CNBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top