Tehnoloģijas

Tesla autopilots mēģināja slēpties no policijas. Vai tas ir iespējams?

Aizbēt ar Teslu no policijas

Foto: Tobias Steinert/Pixabay.com

Lētāko Tesla automašīnu var iegādāties par aptuveni 35 000 ASV dolāriem. Ja jūs piemaksājat vēl aptuveni 6000 ASV dolārus, varat pieslēgt autopilota funkciju. Tas nozīmē, ka, ja nepieciešams, automašīna var patstāvīgi braukt pa ceļiem, uzmanīgi mainot joslu. Diemžēl daudzi automašīnu īpašnieki nesaprot, ka ir pāragri tehnoloģijai pilnībā uzticēties.

Kanādas policija nesen ziņoja par 20 gadus veca vīrieša arestu, kurš ieslēdza autopilotu un nolēma nosnausties atliektā sēdeklī. Kad policija ieslēdza sirēnu, automašīna uzņēma ātrumu un mēģināja atrauties no policijas. Izklausās pēc komēdijas sižeta par nākotnes tehnoloģiju – varētu domāt, ka automašīnai bija ieslēgta funkcija “aizbēgt no policijas”. Bet ja nopietni, kā automašīna spēja pati palielināt ātrumu pēc sirēnas ieslēgšanas?

Guļošais Tesla automašīnas īpašnieks

Saskaņā ar teikto izdevumā “Ars Technica”, autovadītāja vajāšana notika 2020. gada jūlijā. Policija pavēstīja, ka vienā no vasaras dienām viņi pamanīja automašīnu Tesla Model S, kas brauca ar ātrumu 140 kilometri stundā. Tajā pašā laikā automašīnas salona iekšienē autovadītāju nevarēja redzēt, tāpēc policija pieņēma, ka vadītājs un viņa pasažieris, braucot guļ. Kad policija mēģināja panākt pārkāpējus un ieslēdza sirēnu, automašīna Tesla palielināja ātrumu līdz 150 kilometriem stundā, kas tika uzskatīts kā mēģinājums izvairīties no vajāšanas. Galu galā 20 gadus vecais autovadītājs un viņa pasažieris tika notverti un viņam tika atņemta autovadītāja apliecība.

2018. gadā Tesla īpašnieki sāka izmatot “Autopilot Buddy”, kas simulē stūres turēšanu rokās

Autopilota funkcijas nepilnības

Iepriekš minētais incidents šķiet ļoti patiess, jo, ieslēdzot autopilotu un uzliekot rokas uz stūres un braucot, autopilota funkcija patiešām darbojas. Tomēr gadījumam, kas notika Kanādā, nav tomēr iespējams noticēt. Galu galā, ja vadītājs gulētu atliektā automašīnas sēdeklī, autopilots vienkārši nedarbotos – autovadītāja rokām ir jāatrodas uz stūres. Turklāt nav skaidrs, kā automašīna spēja patstāvīgi palielināt ātrumu, reaģējot uz policijas sirēnu. Tesla automašīnām patiešām nav tādas funkcijas kā “paslēpties no policijas”.

Tā kā policija nesniedza sīkākus komentārus, ir grūti noticēt notikušajam. Visticamāk, autovadītājs tomēr vadīja automašīnu. Raksta autori izdevumā “Ars Technica” ir pārliecināti, ka autovadītājs pats nospieda gāzes pedāli. Tāpat ir jāuzsver, ka Tesla autopilota funkcija nav nekāda rotaļlieta, un dažreiz autopilota funkcija var pieļaut tik nopietnu kļūdu, ka cilvēki negadījuma rezultātā nonāk vai nu slimnīcā, vai aiz restēm. Arī policijas priekšnieks Gerijs Greiems atgādina, ka autopilota funkcija ir tikai papildu drošības sistēma.

Visticamāk, arī šī fotogrāfija ir feiks

2019. gadā kļuva zināms, ka Tesla autopilota dēļ gāja bojā četri cilvēki. Šodien šis skaitlis var būt pat lielāks, jo daži negadījumi, iespējams, netiek atspoguļoti ziņās. Vienā no negadījumiem automašīna Tesla ar ieslēgtu autopilotu pabrauca zem kravas automašīnas – automašīna tika sadragāta, kā rezultātā 50 gadus vecais autovadītājs nomira.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top