Visas ziņas

Filipīnu lielākā banka laidusi klajā savu kriptovalūtu

Lielākā banka Filipīnās – UnionBank – kļuvusi par valstī pirmo finanšu iestādi, kas laidusi apgrozībā savu kriptovalūtu un ar to jau veikusi pirmās transakcijas, vēsta The Philippine Star.
Bankas emitētā stablecoin PHX vērtība piesaistīta Filipīnu peso, bet pati monēta darbojas platformā i2i, kas savieno UnionBank ar provinciālajām bankām.

“PHX – tā ir vērtības krātuve un apmaiņas līdzeklis. Tā nodrošina caurskatāmu un automātisku maksājumu izpildi”, – teicis UnionBank vecākais viceprezidents un fintech virziena vadītājs Avri de Vera.

Pēc viņa teiktā – starp bankām, kas pievienojušās platformai i2i, tika veiktas veiksmīgas transakcijas, kurās iekļauta PHX pirkšana, izpirkšana un iekšējie pārskaitījumi.
Netiek ziņots – kāda tieši tehnoloģija tika izmantota stablecoin izveidei, taču nākotnē UnionBank plāno paplašināt tā izmantošanas ģeogrāfiju ārpus Filipīnām.
Atzīmēsim, ka pagājušajā gadā UnionBank partnerībā ar Ethereum jaunuzņēmumu ConsenSys uzsāka blockchain pilotprojektu mazumtirdzniecības maksājumu apstrādei reāllaika režīmā.

Filipīnu lielākā banka laidusi klajā savu kriptovalūtu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top