Tehnoloģijas

Vēl vairāk jaudas: Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance

Vēl vairāk jaudas: Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance

  • Par 30 ZS vairāk jaudas un par 50 Nm lielāks griezes moments vēl straujākam paātrinājumam – no 0 līdz 100 km/h tikai 3,4 sekundēs
  • Precīza vadāmība, pateicoties optimizētajam pašbloķējošajam diferenciālim, jauniem vieglmetāla 22 collu diskiem un augstas veiktspējas riepām
  • Matēti virsbūves elementi un zili akcenti salonā izceļ performance modeļu ekskluzivitāti

Jaudīgāki un ātrāki par visiem līdzšinējiem RS 6 un RS 7: jaunie Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance piedāvā virkni uzlabojumu, kas padara modeļus vizuāli dinamiskākus, bet braukšanu – vēl aizraujošāku. Spēcīgais 4,0 litru V8 biturbo TFSI dzinējs tagad attīsta 463 kW (630 ZS) jaudu un 850 Nm maksimālo griezes momentu.

Audi performance nozīmē vairāk jaudas. Piemēram, lielāka izmēra turbokompresori un no 2,4 līdz 2,6 bāriem paaugstināts turbopūtes spiediens ļauj 4,0 litru V8 biturbo TFSI dzinējam, ar ko aprīkoti RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance, tagad attīstīt par 30 ZS lielāku jaudu un par 50 Nm lielāku griezes momentu nekā bāzes versijām. Tas nozīmē, ka jauda ir pieaugusi no 441 kW (600 ZS) līdz 463 kW (630 ZS), bet maksimālais griezes moments no 800 līdz 850 Nm. Apvienojumā ar astoņpakāpju tiptronic transmisiju ar ātrāku pārnesumu pārslēgšanu un quattro pastāvīgo pilnpiedziņu, performance modeļi var attīstīt ātrumu no 0 līdz 100 km/h 3,4 sekundēs – par 0,2 sekundēm ātrāk nekā RS 6 un RS 7 bāzes versijas. Pilnībā mehāniskais centrālais diferenciālis sadala jaudu starp asīm attiecībā 40:60, bet izslīdēšanas gadījumā automātiski pievada vairāk jaudas tai asij, kurai ir labāka saķere.

Vēl vairāk jaudas: Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance

Svarīga loma performance modeļos ir svara samazinājumam. Izmantojot mazāk izolācijas materiāla, RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance ir ne tikai kļuvuši par 8 kilogramiem vieglāki, bet arī priecē īpašniekus ar vēl aizraujošāku skaņu. Klientiem ir arī iespēja pasūtīt 22 collu vieglmetāla diskus, kas uzlabo bremžu dzesēšanu, kā arī katrs no tiem ir par aptuveni pieciem kilogramiem vieglāks nekā pašreizējie RS 6 Avant vai RS 7 Sportback 22 collu diski – šāds 20 kilogramu neamortizētās masas samazinājums ļauj automobilim labāk reaģēt uz akseleratoru. Kopā ar vieglmetāla diskiem tiek piedāvātas jaunas augstas veiktspējas Continental Sport Contact 7 285/30 riepas, kas arī palīdz samazināt svaru un piedāvā pārliecinoši labāku saķeri gan uz sausa, gan slapja seguma, nodrošinot precīzāku vadāmību jebkādā ātrumā. Turklāt ar jaunajiem riteņiem līdz pat diviem metriem samazinās bremzēšanas ceļš no 100 līdz 0 km/h.

Abu performance modeļu standarta aprīkojumā iekļauta RS dinamiskā paka. Tajā ietilpst maksimālā ātruma ierobežojuma palielināšana līdz 280 km/h, quattro sporta aizmugurējais diferenciālis, kā arī uzlabota dinamiskā visu riteņu stūrēšana. Papildu aprīkojumā pieejama arī RS dinamiskā paka plus, kas papildus RS dinamiskās pakas priekšrocībām palielina maksimālo ātrumu līdz 305 km/h, kā arī piedāvā RS keramisko bremžu sistēmu, kas ļauj samazināt vēl 34 kilogramus salīdzinājumā ar tērauda versiju.

Jaunajiem RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance ir pieejamas 16 dažādas virsbūves krāsas, tostarp metāliskas un matētas versijas. Vizuālo tēlu var papildināt ar matētas oglekļa šķiedras un melnas krāsas optisko paku un 22 collu diskiem, kas pieejami 5 dažādos dizainos.

Vēl vairāk jaudas: Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance

Līdzās jau zināmajām RS salona dizaina pakām pelēkā un sarkanā krāsā, tagad papildu aprīkojumā pieejami zilas krāsas elementi uz Alcantara stūres, paklājiņiem, viduskonsoles, drošības jostām un sēdekļiem. Vēl viena unikāla iezīme ir LED iekāpšanas apgaismojums priekšējās durvīs, kas uz zemes pie automobiļa projicē uzrakstu RS performance.

Izmantojot jauno Audi Exclusive plašo piedāvājumu, klienti var izveidot sava automobiļa dizainu no tūkstošiem pieejamajām individuālajām kombinācijām un radīt paši savu īpašo versiju.

Standarta aprīkojumā iekļautais 12,3 collu Audi virtuālās vadītāja informācijas sistēmas plus displejs piedāvā jaunas funkcijas, tostarp mirgojošu pārnesumu pārslēgšanas indikatoru manuālās transmisijas režīmā, kas norāda optimālo pārnesumu pārslēgšanas laiku – līdzīgi kā autosportā. Ir pieejama arī starta kontrole (launch control), kas ļauj pilnībā izmantot RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance paātrinājuma potenciālu.

C8 paaudzes RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance turpina iedibinātās Audi plus un performance modeļu tradīcijas. Viss sākās 2004. gadā ar C5 paaudzes RS 6 Avant plus ar nelielu jaudas palielinājumu, kas tika izgatavots 999 eksemplāru ierobežotā sērijā. Tas bija pirmais Audi modelis, kas oficiāli spēja pārsniegt 250 km/h ātrumu.

2008. gadā tirgū nonāca līdz 500 eksemplāriem ierobežotas sērijas C6 modeļi, kas spēja sasniegt 303 km/h. Sākot ar C7 paaudzi plus kļuva par performance– 2016. gadā tika izlaists Audi RS 6 Avant un RS 7 Sportback performance ar nedaudz uzlabotu dzinēju, kuru maksimālais ātrums, atkarībā no aprīkojuma, bija ierobežots līdz 250, 280 vai 305 km/h.

Par Audi:

Audi Group ir viens no visveiksmīgākajiem premium un luksusa klases automobiļu un motociklu ražotājiem. Audi, Ducati, Lamborghini un Bentley zīmolu produkti tiek ražoti 21 rūpnīcā 13 pasaules valstīs. Audi zīmols un tā partneri ir pārstāvēti 100 pasaules valstīs.

2021. gadā Audi Group piegādāja saviem klientiem aptuveni 1,681 miljonu Audi automobiļu, 8405 Lamborghini sporta automobiļus un 59 447 Ducati motociklus. 2021. finanšu gadā AUDI AG kopējie ieņēmumi veidoja 53,1 miljardu eiro, bet operatīvā peļņa pirms atskaitījumiem – 5,5 miljardus eiro. Audi Group visā pasaulē nodarbina vairāk nekā 89 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 58 000 strādā Vācijā. Grupas mērķis ir būt ilgtspējīgas, individuālas un augstvērtīgas mobilitātes nodrošinātājam, piedāvājot pievilcīgus zīmolus, jaunus modeļus, mobilitātes inovācijas un progresīvus pakalpojumus.

Par Moller Baltic Import:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility GrouAS pilnībā piederošs uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2021. gadā bija 235 miljoni eiro, peļņa – 1 miljons eiro. Møller Mobility Group AS ir grupas mātesuzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 36 miljardi Norvēģijas kronu (3,5 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem automašīnu nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Cupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top