Mainings

Videokartes produktivitāte mainingā

Lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Vai kāpēc nav vērts dzīties pēc maksimāla hashrate

Pirms jaunas videokartes vai veselas “fermas” iegādes, daudzi maineri vispirms jau orientējas uz produktivitāti – MH/S. Piemēram, GTX 1070 pamainot iestatījumus izdod 31-33 MH/S, un protams visi videokaršu īpašnieki cenšas izspiest no tām maksimālus megaheshus.
Bet šis rādītājs nepavisam nav vienīgais, kam vajadzētu pievērst uzmanību.

Kas ir PPLNS, PROP un PPS?

Sākumā mēģināsim saprast, kā maineri strādā, jo ir vairāki varianti, kā pūls izmaksā atlīdzību. Visi varianti balstīti ne tikai uz jūsu videokaršu jaudu MH/S vai jebkādu citu, kuru ģenerē tajā brīdī jūsu videokartes, bet uz šāru skaitu, ko jūs esat nosūtījis (pareizu risinājumu, kas atbilst pūla nosacījumiem).

PPS (Pay per Share): pats vienkāršākais atalgojuma sadales veids, maksa par katru nosūtīto šāri. Pūls nolemj, ka tam ir interesanti pirkt no jums šāri par teiksim 1 centu, un turpmāk turpinās izmaksāt jums pa vienam centam par katru nosūtīto šāri.

PROP (Proportional): maksa proporcionāli ieguldītajām šārēm. Pieņemsim, ka pūlā strādā piecas fermas un sūta šāres: fermas Nr. 1, 2, un 3 nosūtījušas 10 šāres, ferma Nr. 4 – 20, bet ferma Nr. 5 – 100. Pēc bloka atrašanas atlīdzība tiks sadalīta starp dalībniekiem atbilstoši šāru skaitam, ko tie nosūtījuši uz pūlu.

PPLNS (Pay Per Last N Shares): analogā veidā PROP maineri piedalās balvu sadalē, pamatojoties uz ieguldīto (šārēm). PPLNS no PROP atšķiras ar to, ka PPLNS ir aizsardzība pret tā sauktajiem “pūla hoperiem” – tie ir negodīgi maineri, kuri skraida pa vairākiem pūliem ar PROP apmaksu, nosūta šāres un aiziet, jo viņiem noteikti kaut kas tiks, ja atradīs bloku. Tātad PPLNS neuzskaita visas šāres, kuras nosūtījuši maineri, kamēr pūls meklēja bloku, bet pēdējās N šares.

Piemēram, 2Miners Ethereum pūla balvas aprēķināšanai tiek ņemtas tikai pēdējās 3000 šāras, kuras nosūtījuši maineri. Sanāk tā, ja viens no lietotājiem atsūtījis 1500 no pēdējām 3000 šārēm, tad viņš saņems 50% peļņas no atrastā bloka.

2Miners Zcash pūlā atlīdzības aprēķina pēc PPLNS sistēmas tiek ņemti pēdējie 20 tūkstoši šāru. Maininga pūlu pasaulē pieņemts uzskatīt, ka 1-3 tūkstoši šāru PPLNS pūliem ar algoritmu Dagger-Hashimoto un 10-30 tūkstoši šāru PPLNS pūliem ar algoritmu Equihash ir iestatījumu “zelta standarts”.

Videokaršu veiktspēja MH/S

Jūs droši vien pamanījāt, ka visas maineru atlīdzības sadales metodes – PPLNS, PROP un PPS – nav tieši atkarīgas no MH/S. Tas ir galvenais moments. Iestatot iekārtu mainingam, jums vajadzētu parūpēties par tās stabilitāti. Ja ferma izdos “sliktas” (reject) vai “nokavējušas” šāres (stale), jūs nesaņemsiet savu “pīrāga” gabaliņu, kad tiks dalītas balvas pūlā. Vēl sliktāk būs, ja dzenoties pēc skaistiem rādītājiem MH/S, jūsu ferma uzkārsies vai pārstartēsies no pārmērīgas videokaršu klokošanas.

Kā pierāda prakse, labāk ļaut kartēm RX570 / RX580 strādāt ar ātrumu 30MH/S, nekā aizdzīt līdz 33MH/S un iegūt stabilitātes problēmas. Protams, ja karte ir jaudīgāka, attiecīgi MH/S varam palielināt.

Radeon RX Vega 64 MH/S

Radeon RX Vega 64 MH/S
Stabila darbība ir lielākas peļņas ķīla. Starp citu, pūlos ar paplašinātu statistiku vienmēr var apskatīt pašreizējo risinājumu daļu un atlīdzību, ko jūs saņemsiet, ja dotajā brīdī tiks atrasts bloks. Atcerieties, ka, ja jūs atslēgsieties no pūla izmaksu sistēmā PPLNS, tad citi maineri ātri atņems jūsu daļu.

Kā iestatīt videokartes maksimālas peļņas iegūšanai?

Pūlam nav ne jausmas, cik MH/S ir jūsu videokartēm. Tā vietā tas analizē jūsu atsūtīto šāru (pareizu risinājumu) skaitu un, balstoties uz šiem datiem, zīmē skaistus hashrate grafikus.
Starp citu, ir pūli, kas saņem un ieraksta grafikā jūsu programmas tā saukto Reported Hashrate, proti, hashrate vērtību, kuru pūlam nodod mainers. Atcerieties: jums maksā nevis par šiem grafikiem, bet tikai un vienīgi par reālu hashrate.

ETH mainings ar videokartēm

Ethermine maininga pūls

Ļoti labi tas redzams piemērā ethermine.org – šis pūls parāda gan Reported Hashrate, gan arī maineru reālo hashrate, kas aprēķināts, pamatojoties uz viņu nosūtītajām šārēm.

Mūsu padoms ir vienkāršs: centieties panākt maksimāli ilgu jūsu fermu darbību bez uzkāršanās un pārslodzēm. Ja vajadzīgs, pakāpeniski samaziniet ieskrējienu – MH/S skaitļi būs mazāki, toties nepārtrauktas darbības efektu jūs sajutīsiet savā kabatā.

Centos par sarežgītām lietām pastāstīt vienkāršāk bet šoreiz laikam neizdevās.

Kā soli pa solim palielināt jaudu videokartei pastātīšu nākošreiz. Links tiks pievienots.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top