Tehnoloģijas

“Apple Watch Series 7” un jaunais “Samsung Galaxy Watch” mērīs cukura līmeni asinīs

“Apple Watch Series 7” un jaunais “Samsung Galaxy Watch” mērīs cukura līmeni asinīs

Foto: PENpics Studio/shutterstock.com

Divas lielas tehnoloģiju kompānijas vienlaikus strādā pie revolucionāras pulksteņa funkcijas. Šī jaunā funkcija ir saistīta ar cukuru līmeņa noteikšanu: “Apple Watch Series 7” un jaunais “Samsung Galaxy Watch” varēs neinvazīvā veidā izmērīt cukura līmeni asinīs. Par to ziņo korejiešu izdevums “ET News”.

Cukura līmenis asinīs tiks mērīts, izmantojot optisko sensoru – pēdējos gadus ir veikti vairāki šīs funkcijas zinātniski pētījumi. Šeit var atsaukties uz vienu no pētījumiem, ko pētnieki veica ar viedtālruni “Google Pixel 4”, kurā ir integrēta “Soli-Radar” funkcija, ar kuru var noteikt cukura līmeni asinīs.

Kompānija “Samsung” sadarbībā ar Masačūsetsas Tehnisko institūtu (MTI) ir publicējusi pētījumu par šo jauno tehnoloģiju žurnālā “Science Advances”. Domājams, ka arī kompānija “Apple” veic jaunās tehnoloģijas pētījumus, bet pašlaik nav vēl pieejamas veikto pētījumu publikācijas.

Kā jaunā tehnoloģija darbojas?

Publikācijā ir norādīts, ka kompānija “Samsung” izmanto Ramana spektroskopiju. Šī tehnoloģija darbojas sekojoši: optiskais sensors nosūta staru, kas, nonākot saskarē ar pētāmo vielu, tiek izkliedēts. Pēc tam lēca savāc atstarotos starus kopā, atdalot vājos Ramana starus (ar 0,001% intensitāti) un spēcīgos Releja starus (atlikušos 99,999%). “Tīrie” Ramana stari tiek nosūtīti uz speciālu sensoru, kas analizē iegūtos datus un nosūta tos uz ierīci.
Kā kompānija “Apple” īstenos glikozes līmeņa mērīšanu asinīs, nav zināms. Bet līdz šim mērīšana ar Ramana stariem tiek uzskatīta par visprecīzāko pieejamo neinvazīvo metodi.

Cukura daudzums asinīs ar viedpulksteni

Kāpēc šāda tehnoloģija ir vajadzīga?

Pasaulē ir aptuveni 422 miljoni cilvēku ar dažādu pakāpju diabētu. Lielākajai daļai no viņiem ir pastāvīgi jāuzrauga cukura līmenis asinīs. To var izdarīt ar invazīvu metodi, tas ir, paņemot asins paraugu. Pacientiem ir jādur pirkstā desmitiem reižu dienā.

Tāpēc šāda jaunā tehnoloģija, kas ir neinvazīva, būtu ļoti noderīga. Tas ievērojami vienkāršotu cilvēku ar cukura diabētu dzīvi, un pulksteņu pārdošanas apjomi ievērojami pieaugtu.

Tomēr pastāv šaubas

Pārdošanas pieaugums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Pirmais ir tehnoloģiju precizitāte. Kompānijas “Samsung” un MTI zinātnieku kopīgajā pētījumā ir norādīts, ka šis mērījums ļauj precīzi noteikt cukura līmeni. Tāpat zinātnieku grupa uzskata, ka līdz ar to varētu izbeigties debates par to, vai ir iespējams neinvazīvi noteikt cukura līmeni asinīs.
Otrs faktors ir tas, kā ārsti skatīsies uz šiem datiem. Piemēram, “Apple Watch 4” ieviestā EKG mērīšanas funkcija jau pāris gadus ir pieejama ierobežotā skaitā valstu, kur pulkstenis tika licencēts kā medicīnas ierīce. Vēlāk tas tika izplatīts visā pārējā pasaulē, bet tikai kā lietojumprogramma. Visticamāk, ārsti neuzskatīs iegūtos pulksteņa datus par uzticamiem.

Tāpēc pulksteņu pārdošanas sākumā radīsies šāds jautājums: vai kompāniju “Apple” un “Samsung” pulksteņi tiks licencēti kā medicīnas sīkrīks? Vai arī cilvēkiem ar cukura diabētu joprojām būs jāveic invazīvi mērījumi? Šajā gadījumā šī funkcija būtu jauks, bet diezgan nelietderīgs citu funkciju papildinājums pulkstenī, līdzīgs pulsa oksimetram.

Kad būs pieejama jaunā tehnoloģija?

Visticamāk, kompānija “Samsung” būs pirmā, kas ieviesīs pulksteni ar sensoru, ar kuru varēs mērīt cukura līmeni asinīs. Kompānijas “Samsung” jauno produktu prezentācija parasti notiek augustā, savukārt kompānija “Apple” varētu prezentēt savu jauno pulksteni tikai septembrī kopā ar “iPhone 12s” līniju.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top