Tehnoloģijas

Baltkrievijā sāks komplektēt un pārdot elektrisko sedanu Geely Geometry A

Baltkrievijas prezidents par vietējā autoparka elektrifikāciju sāka interesēties pirms vairākiem gadiem – kad viņam “Masks uzdāvināja” Tesla Model S. Kā vēsta Baltkrievijas oficiālais informācijas resurss – nākamgad Geely rūpnīcā pie Minskas sāks ražot elektromobiļus Ķīnas Geely Geometry A. Vienlaikus tiks uzsākta to tirdzniecība, un, visticamāk, ka vēlāk sāks tirgot arī Krievijā.

Jāatzīmē, ka, atšķirībā no tā paša Atlas, Geometry A modelis ir diezgan jauns – pašā Ķīnā to prezentēja pirms gada. Sedans ir aprīkots ar vilces akumulatoriem ar 51,9 un 61,9 kWh kapacitātes baterijām. Attiecīgi nobraukuma rezerve NEDC ciklā ir 410 un 500 km. Proti – realitātē tie būs aptuveni 300 un 400 km.

Dzinējs abos gadījumos ir viens – ar 160 ZS jaudu, kas 8,8 s paātrina automašīnu līdz 100 km/h. Elektriskais automobilis atbalsta “ātrās uzlādes” funkciju , kas ļauj 30 minūtēs uzlādēt bateriju no 30 līdz 80 procentiem. Auto tiks piedāvāts septiņās krāsās – tai skaitā zelta, sudraba, baltā un gaišzilā. Funkcionālais aprīkojums – adaptīvā kruīza kontrole un ceļa zīmju atpazīšanas sistēma.

Tiek vēstīts, ka Baltkrievijā tiek izmēģināts Ķīnas montāžas modelis, kam tiek pētītas ekspluatācijas īpatnības. Uz konveijera nonāks Eiropas klimatam adaptēts Geometry A ar rusificētu multimediju sistēmu un Eiropas uzlādes stacijām domātām pārejām. Lokalizācijas pakāpe noteikti nebūs augsta, bet kaut kādas detaļas izgatavos arī Baltkrievijas rūpnīcā. Cena jau ir paziņota: 70 000 baltkrievu rubļu jeb aptuveni 29 000 $.

Avots: TVR

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top