Austiņas

Bezvadu austiņu kopšanas ieteikumi

Bezvadu austiņu kopšanas ieteikumi

Bezvadu austiņas var kalpot ilgāk un labāk, ja par tām atbilstoši rūpējamies. Tipiskas kļūdas – ierīces lādēšana visas nakts garumā, uzlādes vāciņa neizmantošana vai ilgstoša pakļaušana tiešiem saules stariem – var ievērojami samazināt bezvadu austiņu kalpošanas laiku. Kā rūpēties pareizi par bezvadu austiņu tīrību un tehnisko stāvokli, un, kādi ir populārākie kopšanas mīti, stāsta tehnoloģiju uzņēmuma Huawei eksperts.

“Bezvadu austiņas ir ārkārtīgi ērtas tieši bezvadu savienojuma dēļ – nav jāuztraucas par vadu mezgliem un varam brīvi pārvietoties, kustēties un klausīties mūziku visas dienas garumā. No otras puses, tāpat kā ar tālruņiem vai jebkuru citu viedierīci, bieži parādās dažādi mītos balstīti kopšanas ieteikumi, tāpēc vienmēr ir vērts ieklausīties tieši ekspertu padomos, pareizām un ierīcēm nekaitīgām darbībām,” stāsta Aleksandrs Jekimovs, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Adatām – nē!

Pēc aktīvas bezvadu austiņu izmantošanas tās ir arī jāuztur darba kārtībā un jātīra. Eksperts iesaka bezvadu austiņas tīrīt vismaz reizi nedēļā, un svarīgs noteikums – šim nolūkam neizvēlēties asus priekšmetus.

“Bezvadu austiņas izmērā ir nelielas  un viegli ieguļas plaukstā, tāpēc reizēm patērētāji mēģina iztīrīt šaurās vietas ar adatu vai citu spicu priekšmetu, lai viegli izvilktu netīrumus no iekšpuses. Tas ievērojami palielina risku sabojāt ierīces skaļruņa un mikrofona detaļas vai citas mazās daļiņas, kas nav redzamas no ārpuses. Kā alternatīvu drošai un efektīvai austiņu tīrīšanai var izmantot vates kociņus, tādējādi nesaskrāpējot virsmu. Tāpat ērti noderēs katrā birojā atrodamās līmlapiņas, kuras salokot veido asu, bet saudzīgu, un lipīgu stūrīti ērtai netīrumu izņemšanai,” skaidro eksperts.

Droša uzglabāšanas vieta

Svarīgs padoms, ko ievērot ikdienā – ikreiz, kad pārtraucat lietot bezvadu austiņas, to uzglabāšanai izmantojiet uzlādes vāciņu! Reizēm, esot steigā, gadās iemest austiņas mugursomā vai jakas kabatā, kur blakus tām ir vēl mājas atslēgas vai citi asi priekšmeti. Šādā situācijā bezvadu austiņas var tikt vizuāli traumētas, radot skrāpējumus to korpusā, tādējādi samazinot kalpošanas laiku. Turklāt, šādā veidā bezvadu austiņas arī netiek uzlādētas to nelietošanas laikā. Par laimi, bezvadu austiņām ir aizsardzība, kas nebija pieejama parastajām ar vadu savienojamajām austiņām – uzlādes vāciņš, kas tās droši pasargā no ārējiem ietekmes faktoriem un sagatavo atkārtotai darbībai.

Akumulatora uzlāde tikai pēc nepieciešamības

Pēc eksperta domām, viens no lielākajiem viedtālruņu mītiem, kuru sen jau bija jāizskauž, ir tālruņa uzlāde nakts laikā. Tas pats attiecas arī uz bezvadu austiņām.

“Tāpat kā viedtālruņus, arī bezvadu austiņas var uzlikt lādēties jebkurā brīvā brīdī, lai nodrošinātos ar pietiekamu darbības laiku. Šāda vēlme ir labi saprotama, jo aktīvas pastaigas laikā vēlamies nepārtraukti klausīties mūziku vai audiogrāmatas. Taču ārkārtīgi bieža uzlāde vai uzlāde visas nakts garumā var kaitēt ierīces ilgtermiņa veiktspējai. Pareizāk būtu uzlādēt ierīci tikai tad, kad akumulators ir tuvu izlādei. Jāņem vērā arī austiņu darbības laiks pēc pilnas uzlādes un jāveic uzlāde atbilstoši tam. Piemēram, Huawei FreeBuds 4i bezvadu austiņu darbības laiks pēc pilnas uzlādes ir līdz pat 10 stundām, tādēļ, ja tās lieto tikai divas stundas dienā, tad uzlāde nepieciešama tikai pēc pāris dienām,” stāsta A. Jekimovs.

Ūdens un saule nav bezvadu austiņu draugi

Tā kā bezvadu austiņām nav vadu savienojuma un tās ļoti ērti ietilpst lietotāja ausīs, dažreiz gadās par tām aizmirst. Lai gan šī ir laba austiņu priekšrocība, vasaras iestāšanās var sagādāt izaicinājumus, piemēram, aizmirstot izņemt austiņas, nodoties ūdens izklaidēm, piemēram, laivu brauciena vai supošanas laikā. Visi viedtālruņa drošas lietošanas noteikumi ir attiecināmi arī uz bezvadu austiņām – tās nevajadzētu atstāt tiešos saules staros vai pakļaut ūdens iedarbībai. Kaut gan mūsdienu tehnoloģiju izstrādātāji īpaši piedomā pie lietotāju lietošanas paradumiem atbilstošiem risinājumiem, papildu piesardzības nekad nevar būt par daudz.

Ērtība pirmajā vietā

Pirms došanās pirmajā pastaigā vai ceļojumā, vienmēr ienēsājam jaunus apavus, lai garās pastaigas neizraisītu nobrāzumus un tulznas uz pēdām. Pēc A. Jekimova ieteikuma, līdzīga prakse jāpiemēro arī  iemēģinot bezvadu austiņas.

“Pirms pirmās ilgās jauno bezvadu austiņu lietošanas reizes ir jāpārliecinās, vai tās ir ērtas un vai stabili turās auss kanālā. Tieši šim nolūkam austiņām parasti līdz nāk vismaz trīs dažādu izmēru silikona uzgaļi, kurus var mainīt, piemeklējot sev ērtāko izmēru. Pareizā izmēra izvēlēšanās arī pasargā lietotāju no bezvadu austiņu nemanāmas izkrišanas un tādējādi arī pazaudēšanas, kas nākotnē ietaupīs līdzekļus jaunu austiņu atkārtotai iegādei,” aicina eksperts.

Par Huawei Consumer BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē, veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas paredzēti iedzīvotājiem visā pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top