Bitcoin Cash

Bitcoin Cash sāk gatavoties hardforkam

Bitcoin Cash hardforksBitcoin Cash gatavojas veikt vēl vienu hardforku novembrī, lai ieviestu dažas izmaiņas blockchain protokolā.

Līdz pat šai dienai kopš Bitcoin Cash tīkla izveides brīža BCH kopiena veikusi tikai divus hardforkus, vienu – 2017. gada 13. novembrī, otru – 2018. gada 15. maijā. Pirmais atjauninājums izraisīja tīkla sarežģītības korekcijas algoritma izmaiņas (DAA), bet otro hardforku veica, lai palielinātu tīkla bloka izmēru līdz 32 MB un iekļautu tīklā vairākus OP_Codes parametrus.

Izstrādātāji nestāsta, kas novembrī tiks atjaunināts saistībā ar funkcionalitāti, bet programmētāji dalās ar informāciju par hardforka galvenajiem mērķiem. Tādi ir tikai divi – un tie jāsasniedz jau līdz 2018. gada 15. augustam.

Lai ņemtu vērā iespējamo laika deficītu, Bitcoin ABC komanda pievērš uzmanību 15. augustam kā koda sagatavošanas pabeigšanas datumam. Ja dažas izmaiņas nebūs gatavas līdz paredzētajam datumam, tad tās tiks pārvirzītas uz nākamā hardforka datumu – 2019. gada maiju.

Sagaidāms, ka tad, kad kods būs gatavs – tas tiks lejupielādēts testa tīklā un 2 mēnešus tiks testēts līdz atjauninājuma v. 0.18 oficiālajai izlaidei, kas notiks 2018. gada 15. oktobrī.

“Ja netiks konstatētas kādas nopietnas problēmas pēc divu mēnešu ilgas testēšanas un atkļūdošanas, Bitcoin ABC laidīs klajā versijas 0.18 oficiālo relīzi”, – norāda izstrādātāji.

Ja viss noritēs saskaņā ar plānu, tad mezglu operatoru rīcībā būs 30 dienas savlaicīgai koda atjaunināšanai līdz hardfork veikšanai.

Atjauninājums ietver dažādas funkcijas, un patreiz izstrādātāji apspriež un testē “kanonisko transakciju sakārtošanu, OP_Datasigverify un variantus, tokenizāciju, UTXO, kā arī atkārtotu iepriekš dzēstu OP_Codes ievadīšanu”.

Izstrādes stadijā ir arī šādas lietojumprogrammas: binārie kontrakti caur OP_Datasigverify – efektīvāks bloku paziņošanas veids, izmantojot DAA pārskatīto Graphene, divkāršo izdevumu pierādījumu izveidošana un pāradresācija, nomenklatūra vienībai 1/1’000’000 ВСН.

Šobrīd nav nekādu garantiju, ka kāds no šiem jaunievedumiem tiks iekļauts maijā gaidāmajā hardforkā, bet, kad tiks aktivizēts atjauninājums 0.18,  uzzināsim, kādus mērķus sev izvirza Bitcoin Cash komanda nākamajā atjauninājumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top