BlackRock un citi Volstrītas milži ir ienākuši kriptovalūtu tirgū
ASV investīciju kompānijas BlackRock turējumā šobrīd ir kriptovalūta vairāk nekā 18 miljardu ASV dolāru vērtībā. BlackRock plāni izveidot Ethereum ETF vēl vairāk pasvītro fonda vadības pieaugošo apņemšanos strādāt un pelnīt ar kriptovalūtu.
Lai gan daži šo kapitāla pieplūdumu uzskata par pozitīvu soli ceļā uz kriptovalūtu masveida ieviešanu pasaulē, citi tirgus analītiķi pauž bažas par ietekmi uz pašiem decentralizēto finanšu principiem. Lai gan kriptosfēra cenšas darboties saskaņā ar decentralizētas finanšu komunikācijas principiem, tādu uzņēmumu kā BlackRock un MicroStrategy īpašumā esošo milzīgo bitcoin daudzumu koncentrācija faktiski var veicināt pretēju efektu.
Debates par kriptovalūtu nākotni vēl nebūt nav beigušās. Daži uzskata, ka lielās investīciju iestādes var palīdzēt tālāk attīstīt kriptosfēru, savukārt citi baidās, ka to klātbūtne apslāpēs inovācijas un novedīs pie decentralizācijas pamatprincipu pārveidošanas.
Jebkurā gadījumā kriptovalūtu tirgū jau sāk parādīties korelācija investoru ieplūžu-izplūžu dinamikā pēc naudas ieplūdes vai aizplūšanas (neto) uz bitcoin-ETF ASV. Iepriekš bitcoin cena bija cieši saistīta ar Nasdaq Composite indeksu, kā arī (mazākā mērā) ar S&P 500, bet tagad parādījies jauns korelācijas faktors.
ASV prezidenta amata kandidāts Roberts F. Kenedijs (Robert F. Kennedy) paziņoja, ka pasaulē lielākās investīciju kompānijas BlackRock, State Street un Vanguard, savstarpēji kontrolējot akciju paketes un pārvaldot portfeļus, galu galā kontrolē gandrīz 90 % no visām akcijām, kas atspoguļojas S&P 500 indeksā.
Faktiski šāda oligopoliska pasaules lielākā akciju tirgus struktūra var liecināt par galveno investoru spēcīgu ietekmi uz 500 lielāko ASV uzņēmumu akciju rezultātiem. Lai gan bitcoin tirgus ir tālu no šādas šo struktūru kontroles daļas, bet jaunā tendence turpinās izraisīt diskusijas par to, cik lielā mērā bitcoin cena veidosies, balstoties tikai uz spontānu pieprasījuma un piedāvājuma dinamiku tirgū.