Visas ziņas

Kompānija Boston Dynamics prezentējusi slavenā robotsuņa Spot jaunu versiju (VIDEO)

Boston Dynamics robotu uzlādes stacija
Jauno Boston Dynamics robota modeli sauc par Spot Enterprise un tā komplektācijā tagad ietilpst arī uzlādes stacija, pie kuras Spot pieslēdzas pats – bez cilvēka palīdzības. Tieši tāpat – kā robots-putekļu sūcējs. Tas uzlabo robota spējas pārvietoties lielās teritorijās, kurās var izvietot vairākas uzlādes stacijas dažādās vietās.

Izmaiņas notikušas arī aparatūrā: uzlabojusies drošība un sakari. Tādēļ robots var kalpot uzņēmumos ar lielāku teritoriju (salīdzinot ar iepriekšējo modeli), savukārt operatori var no tā lejupielādēt lielus datu apjomus.

Boston Dynamics prezentēja arī pārlūkprogrammas vadības sistēmu ar nosaukumu Scout, kas vienkāršo robotsuņa vadību. Izmantojot pārlūkprogrammu, lietotāji var viņu kontrolēt gan manuāli, gan arī aktivizēt iepriekš uzdotus darbību scenārijus.

Visbeidzot – kompānijas trešais jaunums – robotroka ar lakonisku nosaukumu Spot Arm, kas var satvert, pacelt, pārvietot dažādus priekšmetus. Un to var darīt gan manuālā režīmā (ar tālvadību caur operatoru), gan arī daļēji autonomi. Ar tādu Spot “roku” var atvērt un aizvērt vārstus, pagriezt rokturi, vilkt sviras, atvērt durvis utt. Robotu var aprīkot arī ar termovizoru un parasto kameru ar 30x optisko tālummaiņu.

Avots: Engadget

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top