BitCoin

CEO Ripple: Ķīnas maineri kontrolē bitkoinu

Ķīnas maineri kontrolē bitkoinu Uzstājoties konferencē Stifel Cross Sector Insight 2018 Bostonā, kompānijas Ripple ģenerāldirektors Breds Garlinghous paziņoja, ka bitkoinu “kontrolē Ķīna”.

Garlinghous savā intervijā Stifel Tech analītiķim Lī Simpsonam pastāstīja:

“Es izstāstīšu to, par ko gandrīz netiek runāts, tomēr tas ir uzmanības vērts. Bitkoina tīklu faktiski kontrolē Ķīnas valsts. Tur bāzējas 4 lielākie maininga pūli, kuru rīcībā ir vairāk nekā 50% bitkoina hasrate. Vai mēs varam būt pārliecināti, ka agrāk vai vēlāk Ķīna neiejauksies sistēmas pārvaldībā? Cik daudzas valstis vēlēsies izmantot Ķīnas kontrolētu kriptovalūtu? Atbildot uz šiem jautājumiem – jūs sapratīsiet, kāpēc bitkoins nekļūs par pasaules valūtu”.

СЕО Ripple Breds Garlinghous pauda arī savus uzskatus par blockchain tehnoloģiju, izsakoties, ka “blockchain nodarīs kaitējumu banku darbībai”, bet tajā pašā laikā “mainīs banku sistēmas uzbūves principus”.

Šobrīd 5 Ķīnas maininga giganti – AntPool, BTC.com, F2Pool, BTC.TOP un ViaBTC nodrošina ~70% tīkla skaitļošanas jaudas – šī aina nemainās jau pāris gadus, tomēr tāds spēku izkārtojums pagājušajā gadā neļāva maineriem nostāties pret sabiedrības un izstrādātāju gribu un veikt pretrunīgo hardfork SegWit2x, tādējādi pilnībā pārņemot bitkoina pārvaldību savās rokās.

Kompānija Bitmain (AntPool) turklāt faktiski ir monopolists bitkoina maininga iekārtu ražotāju tirgū – to pārdošana līdz ar digitālā zelta ieguvi ir svarīga organizācijas daudzu miljardu ienākumu sastāvdaļa, kurai dalība uzbrukumā 51% bitkoina tīklam ir līdzvērtīga ekonomiskai pašnāvībai.

Savu viedokli par šo pauž arī Civic.com dibinātājs un ģenerāldirektors Vinni Linghems:

“Vienīgais reālais risks – bitkoina cenas kritums zem 3000 $, kad maineri var sākt atslēgt vai pārdot savas jaudas trešajām personām, pakļaujot tīklu uzbrukuma 51% draudiem. “Spēļu teorija” savulaik izraisīja pēc bitkoina otrā lielākā tīkla – SHA256 tīkla (Bitcoin Cash) izveidi – kas gan tādā gadījumā traucēs izveidot trešo bitkoina blockchain atzaru”?

Jāatzīmē, ka 2018. gadā bitkoina tīkla skaitļošanas jauda strauji aug, neraugoties uz cenas kritumu un jaunākajām ziņām, un saskaņā ar pētnieku prognozēm līdz decembrim var sasniegt atzīmi 200 exsahash sekundē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top