Visas ziņas

CityBee cīņai ar nepilngadīgo sēšanos pie stūres plāno pārskatīt sodu politiku

CityBee nepilngadījie vadītāji

“CityBee” pēdējā laikā arvien biežāk saskaras ar bezatbildīgiem lietotnes lietotājiem, kas atļauj vadīt koplietošanas transportlīdzekli nepilngadīgajiem vai cilvēkiem bez autovadītāja apliecības.

Uzņēmums atgādina, ka sēšanās pie koplietošanas automašīnas stūres bez tiesībām rada draudus citu satiksmes dalībnieku drošībai un ir administratīvi un krimināli sodāma rīcība, turklāt uzņēmums bargi vēršas arī pret lietotnes lietotājiem, kas uzticējuši savu iddentitāti citai personai – šīm personām draud sods līdz pat 2000 eiro.

Uzņēmums ir novērojis, ka daļā gadījumu šādi pārkāpumi ir beigušies ar ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu. Tādēļ uzņēmums apsver iespēju pārskatīt sodus, tos paaugstinot. Uzņēmums uzsver, ka “CityBee” lietotni var izmantot tikai ar derīgu autovadītāja apliecību, kas tiek pārbaudīta.

Egija Gailuma, “CityBee Latvija” vadītāja: “Koplietošanas automašīnu drīkst vadīt tikai tās personas, kas ir autorizēts lietotājs – tātad ar derīgām autovadītāja tiesībām. Diemžēl mēs arvien biežāk saskaramies ar gadījumiem, kad mūsu automašīnas tiek atdotas lietošanā nepilngadīgajiem un cilvēkiem bez tiesībām, kas ir rupjš pārkāpums. Uzskatām, ka šāda tendence nav pieļaujama un tāpēc, ja esošie sodi neattur lietotājus no mērķtiecīgi veiktiem pārkāpumiem, plānojam pārskatīt mūsu sodu politiku un veidot to vēl bargāku!”

Pēdējais skaļais gadījums notika sestdien, kad nepilngadīga persona bija izraisījusi negadījumu Rīgā ar “CityBee” koplietošanas automašīnu. Par šo negadījumu draud kriminālatbildība vadītājam, bet no “CityBee” puses klientam jeb personai, kas bija atļāvusi vadīt transportlīdzekli, būs jāatmaksā visi radītie zaudējumi uzņēmumam par negadījumā gūtajiem bojājumiem, kā arī papildu jāmaksā līgumsods līdz 2000 eiro un kā lietotājs sistēmā tas tiks bloķēts uz mūžu.

Egija Gailuma, “CityBee Latvija” vadītāja: “Diemžēl vecāku muļķībai nav robežas – bieži vien nepilngadīgo sēšanās pie stūres notiek ar viņu atļauju un pat mudināti, neapzinoties kādiem finanšu riskiem viņi pakļauj sevi un bērnus. Otra bezatbildīgo grupa ir draugi, kas uzskata – nekas traks jau nenotiksies. Rezultātā viņiem būs dārgi jāmaksā par savu rīcību. Šādos gadījumos “CityBee” ir bargs – par šādiem pārkāpumiem nav pretimnākšanas, jo apkārtējo drošība ir uzņēmumam prioritāte!”

Starp līdzīgiem pārkāpumiem var minēt arī koplietošanas automašīnu izmantošanu “dragrace” sacensībās, kā arī braukšanu mācību nolūkos ar “baltajām” tiesībām. Arī šādos gadījumos tiek piemēroti stingri sodi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top