Visas ziņas

Dacia apkopo 2024. gada pirmās puses rezultātus Baltijas valstīs

Dacia apkopo 2024. gada pirmās puses rezultātus Baltijas valstīs

  • Dacia noslēdzis šī gada pirmo pusi ar 1509 reģistrētiem automobiļiem.
  • Sešu mēnešu laikā šis zīmols ir aptvēris 4,5 % no automobiļu tirgus Baltijas valstīs.
  • Dacia ir sestais populārākais automobiļu zīmols Baltijas valstu tirgū. Turklāt Latvijā un Igaunijā Dacia ieņem piekto vietu.
  • Vairāk nekā 40 % Dacia klientu izvēlas iegādāties automobili ar ECO-G dzinēju (ar rūpnīcā ierīkotu SNG sistēmu un ražotāja garantiju).

2024. gada pirmajā pusē tika reģistrēti 1509 Dacia automobiļi, nodrošinot šim zīmolam 4,5 % no Baltijas valstu automobiļu tirgus. Pēc sešiem mēnešiem Dacia ir starp sešiem pārdotākajiem automobiļu zīmoliem Baltijas valstīs.

Latvijā šis zīmols ir piektajā vietā un aptver 6,3 % lielu automobiļu tirgus daļu, par 0,3 procentpunktiem pārsniedzot šo pašu periodu 2023. gadā.

Dacia ir piektajā vietā arī Igaunijā – par trim vietām augstāk nekā pērnā gada pirmajā pusē. Savukārt tirgus daļa ir pieaugusi par vienu procentpunktu un nu ir 4,3 %.

Pašlaik jau vairāk nekā 40 % no Dacia kopējā pārdošanas apjoma veido automobiļi ar ECO-G dzinēju (benzīns + SNG). Vispopulārākā izvēle ir Jogger – 78 % klientu izvēlas šo dzinēja versiju. Arī Sandero ir bijis ļoti populārs – 66 % no pārdotajiem automobiļiem bija ekonomiskais ECO-G dzinējs.

Klienti augstu vērtē Duster daudzpusīgumu un izturību – vairāk nekā 50 % no pārdotajām versijām ir aprīkotas ar pilnpiedziņu (4×4).

Šī gada jūnijā Baltijas valstu automobiļu tirgū ienāca jaunais Duster. Pagaidām šim modelim saņemti vairāk nekā 450 pasūtījumu, no kuriem 76 % ir augstākajām aprīkojuma versijām – Journey un Extreme, 29 % ir full hybrid versijas, savukārt 27 % ir pilnpiedziņa.

Šī gada aprīlī Dacia Baltijas valstu automobiļu tirgu iepazīstināja ar Jogger hibrīdo versiju. Pašlaik šī versija veido 17 % no kopējā pārdošanas apjoma.

Gada otrajā ceturksnī sākās jaunā Spring pasūtīšana – tas ir Dacia vislētākais elektriskais modelis automobiļu tirgū, kura cena Lietuvā un Latvijā ir, sākot no 18 990 €, un Igaunijā – no 19 190 €.

Mēs esam ļoti gandarīti, ka joprojām esam starp sešiem Baltijas valstu klientu iecienītākajiem zīmoliem. Dacia piedāvā rūpnīcā ierīkot SNG sistēmu visiem saviem modeļiem – tas raisa lielu interesi. “Mēs gatavojamies Dacia Bigster – C segmenta SUV pasūtījumu pieņemšanas uzsākšanai šī gada beigās”, stāsta Tomašs Mrozs (Tomasz Mróz), Renault izpilddirektors Polijā un Baltijas valstīs.

PLĀNI 2024. GADA OTRAJAI PUSEI

Gada pirmajā pusē klientiem bija iespēja iepazīt jauno Duster un Jogger hibrīdajā versijā, kā arī elektrisko Dacia Spring. Gada noslēgumā tiks izlaists Bigster – tā pasūtīšana sāksies gada otrajā pusē. Šis automobilis nonāks pārdošanā 2025. gadā.

PAR DACIA

1968. Renault Group dibinātais uzņēmums Dacia vienmēr ir piedāvājis automobiļus ar vislabāko cenas un kvalitātes attiecību, pastāvīgi no jauna definējot būtiskāko. Kopš 2004. gada Dacia ražotie auto ir pieejami visā Eiropā un arī Vidusjūras reģiona valstīs. Revolucionārais Dacia zīmols piedāvā vienkāršus, daudzfunkcionālus un uzticamus automobiļus, kas atbilst klientu dzīvesveidam. Dacia modeļi ir kļuvuši par tirgus paraugiem: Logan – jauns automobilis par lietota auto cenu, Sandero – visvairāk pārdotais automobilis patērētāju tirgū; Duster – vislētākais SUV, un Spring – ikvienam pieejamas elektromobilitātes čempions Eiropā. Dacia ir Renault Group zīmols, kas pārstāvēts 44 valstīs. Kopš 2004. gada uzņēmums Dacia ir pārdevis vairāk nekā astoņus miljonus automobiļu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top