Ethereum

Ethereum izstrādātāji publicējuši dokumentāciju risinājumam Casper

Četri Ethereum izstrādātāji, starp kuriem arī diezgan pazīstamais Vlads Zamfirs, publicējuši risinājuma Casper tehniskā dokumenta melnraksta variantu (v1.0).

Pēc Zamfira teiktā – dokumentā ietverts detalizētāks jaunā tehnoloģiskā risinājuma apraksts, kas papildina jau zināmo informāciju par Casper.

Šis protokols, kas pirmoreiz tika prezentēts 2015. gadā, paredz Ethereum pāreju uz konsensa algoritmu Proof-of-Stake. Vlada Zamfira Casper versijai ir nosaukums Casper Correct by Construction (CBC). Tās sākotnējā versija tika publicēta 2017. gada novembrī.

Pērnā gada oktobrī Ethereum dibinātājs Vitaļiks Buterins prezentēja citu protokola versiju – Casper Friendly Finality Gadget (FFG). Tā paredz konsensa hibrīda mehānisma izmantošanu, kas apvieno gan esošo Proof-of-Work, gan arī Proof-of-Stake. Koda FFG pirmā relīze tika publicēta GitHub šī gada maijā.

Casper aktivizēšana tiek plānota pēc atjauninājuma Constantinople, kas ieplānots 2019. gada sākumā.

Atgādinām – nesen Vitaļiks Buterins paziņoja par ekosistēmas pāreju stadijā Ethereum 2.0, kuras nosaukums būs Serenity.

Pirms vērienīgā atjauninājuma tiks veikta Casper aktivizācija un pāreja uz algoritmu Proof-of-Stake, sharding, virtuālās mašīnas atjaunošana, kroskontrakta loģikas un protokola ekonomikas izmaiņas. Buterins arī sagaida, ka rezultātā Ethereum tīkls kļūs ātrāks, drošāks un mazāk energoietilpīgs. Pēc viņa teiktā – caurlaides spēja pārsniegs 1000 transakcijas sekundē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top