Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) tuvākajās dienās rīkos forku

ETC laika bumbas forksEthereum Classic (ETC) tuvākajās dienās rīkos forku, lai “padarītu nekaitīgu sarežģītuma bumbu” savā kodā.

Fork noritēs blokā 5 900 000. Forks nepieciešams, lai atslēgtu funkciju, kuras uzdevums ir paaugstināt maininga sarežģītību pirms pārejas uz jaunu konsensa algoritmu (savādāk pastāv draudi padarīt par neizdevīgu ETC mainingu).

Ethereum atbalstītāji apgalvo, ka sistēma Proof-of-Stake ir energoefektīvāka nekā Proof-of-Work. Tomēr protokola attīstības un mārketinga kopienas ETC Cooperative izstrādātājs un direktors Antoni Lusardi atzīst, ka tas ir vēl viens moments, kurā Ethereum un Ethereum Classic kopienas viedokļi atšķiras. Tas papildu sadala Ethereum Classic un Ethereum kodu. Lusardi saka:

Proof-of-Wor laikam ir visdecentralizētākā pieeja konsensa sasniegšanai saskaņā ar kopienas lielākās daļas viedokli. Tiek piedāvāti daudzi jauni algoritmi – tādi kā  Proof-of-Stake, Delegated Proof-of-Stake un Byzantine Fault Tolerance. Mūsu kopienā mēs neesam pārliecināti, ka šīs jaunākās konsensa versijas ir pietiekami decentralizētas, un mēs nedaudz baidāmies, ka tā var būt centralizētākas nekā Proof-of-Work.

Ethereum Classic lēmums par Proof-of-Work atbalstu netika pieņemts steigā. Diskusijas faktiski sākās 2016. gadā pēc DAO projekta kraha, kas arī izraisīja sadalīšanos Ethereum  un Ethereum  Classic. 2017. gada janvārī kopiena Ethereum  Classic nolēma “palēnināt bumbu”, lai iegūtu papildu laiku apspriešanai. Ethereum  Classic izstrādātāju tehniskais direktors Igors Artamonovs saka:

Mēs nezinājām – vai pāriet uz Proof-of-Stake vai palikt Proof-of-Work – diskusiju bija daudz. Mēs sapratām, ka mums nepietiek laika.

Saskaņā ar Lusardi teikto pašreiz sistēmas Proof-of-Stake ir pietiekami izpētītas. Viņš apgalvo, ka Proof-of-Work labāk pretojas centralizācijai, jo ieguvei nepieciešamas pastāvīgas investīcijas iekārtās. Un otrādi – tiklīdz dalībnieks sasniedz “ekonomisko vairākumu” sistēmā Proof-of-Stake, pazūd būtiskās tās ietekmes sviras. Ethereum Classic izstrādātājs Kodi Berns tam piekrīt:

Lietas būtība ir tā, ka jūs ieguldāt sistēmā lielu naudu, lai nopirktu daļu (stake) tajā, bet bankām un lielajām iestādēm ir lielas kapitāla summas, salīdzinot ar parastajiem dalībniekiem, kas nav godīgi. Mēs tikai veltītu pēdējos četrus vai piecus gadus tam, lai no jauna izgudrotu finanšu sistēmu, kāda mums ir tagad. Tās pašas lomas, tie paši spēlētāji.

Lusardi, Artamonovs un Berns saka, ka neparedz nekādas nesaskaņas vai tehniskas grūtības gaidāmajā forkā. Saskaņā ar viņu teikto lielākā daļa mezglu un maineru jau ir instalējuši pirms trīs mēnešiem izlaisto atjauninājumu.

Izstrādātāji atzīmējuši, ka potenciāli biržas var nebūt informētas par forku un risks nav liels. Tomēr lietotājiem tiek ieteikts kontrolēt savas slepenās atslēgas un neuzglabāt tokenus biržās. Sagaidāms arī, ka fork samazinās bloka atrašanai nepieciešamo laiku no 26 minūtēm līdz 14.

Tīkla atjauninājums neizraisīs airdrop vai jaunas monētas izveidi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top