Ethereum

Ethereum izstrādātāji sākuši testēt hardforka Constantinople kodu

Ethereum tīkla nākamā būtiskā jauninājuma ar nosaukumu Constantinople koda implementācija un testēšana jau ir sākusies

Ethereum tīkla nākamā būtiskā jauninājuma ar nosaukumu Constantinople koda implementācija un testēšana jau ir sākusies. Attiecīgs paziņojums izskanēja tīkla galveno izstrādātāju sanāksmē piektdien, 27. jūlijā, raksta CoinDesk.

Constantinople būs hardforka Metropolis otrais posms un paredzams, ka tas paaugstinās efektivitāti un samazinās transakciju komisijas maksas Ethereum tīklā. Šodien tika arī apstiprināts, ka tā aktivizācija notiks līdz konferencei Devcon4, kas no 30. oktobra līdz 2. novembrim noritēs Prāgā, lai gan precīzs hardforka bloka numurs pagaidām nav apstiprināts.

Turklāt tika piedāvāta aptuvena ceļa karte šim pretēji nesaderīgam apgreidam, saskaņā ar kuru koda implementācija ilgs līdz 13. augustam – pēc tam tiks atvēlēti divi mēneši testēšanai. Tiks arī palaists konkrēti uz Constantinople orientēts testa tīkla.

Kā tika paziņots šodienas sanāksmē, šobrīd izstrādātāji strādā pie četru tīkla uzlabošanas priekšlikumu ieviešanas (EIP). Turklāt vadošais izstrādātājs Geth Peter Silad atzīmēja, ka lielākā daļa izmaiņu jau ir implementētas.

Runa ir arī par EIP 210, kas reorganizē bloku hash uzglabāšanu, un EIP 145, kurš palielina aritmētisko operāciju ātrumu virtuālajā mašīnā Ethereum (EVM). Tiek strādāts arī pie EIP 1014, kas atbild par statusa kanālu pievienošanu, un EIP 1052 – jaunā opkoda, kurš palīdz saspiest datu apjomu kontraktu mijiedarbības gadījumā.

Tajā pašā laikā tiek diskutēts par diviem citiem priekšlikumiem. Viens no tiem attiecas uz iespējamo “sarežģītības bumbas” atlikšanu, otrs vērsts uz “gāzes” izmaksu aprēķina mehānisma uzlabošanu.

Atgādināsim, ka hardforka Metropolis pirmā daļa ar nosaukumu Byzantium notika pērnā gada oktobrī.

Iepriekš jūlijā tika paziņots par jaunu priekšlikumu, saskaņā ar kuru vienlaikus ar sarežģītības palielināšanas atlikšanas implementāciju balva par atrasto bloku var tikt samazināta no 3 ETH līdz 2 ETH.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top