Tehnoloģijas

Google meklētājprogrammai būs nopietns konkurents?

Google meklētājprogrammai būs nopietns konkurents

Runa protams ir par Apple. Baumas par to, ka uzņēmums strādā pie savas meklētājprogrammas, ir dzirdamas kopš pirmā iPhone, taču pēdējā laikā to skaits ir ievērojami pieaudzis.

Uzņēmuma augstākā vadība ir ķērusies pat līdz tiesvedībai. Trīs Apple viceprezidenti 12. septembrī tā vietā, lai piedalītos prezentācijā, liecināja pret Google vērstajā lietā par pretmonopola likumu pārkāpšanu.

ASV iestādes apsūdz Google ļaunprātīgā ietekmes izmantošanā, lai saglabātu savu “noklusējuma meklēšanas pakalpojuma” statusu dažādās platformās, tostarp Apple ierīcēs. Process turpinās jau ilgu laiku, un, ja Google zaudēs, sekas būs jūtamas visiem dalībniekiem.

Tajā pašā laikā ir vērts atgādināt, ka jau kopš 2010. gada Apple konsekventi strādā pie Google pakalpojumu “izzāģēšanas” no savām operētājsistēmām. Pēc tam, kad uzņēmums likvidēja iepriekš instalēto YouTube un aizstāja Google Maps ar savu, būtu loģiski sagaidīt Google meklētāja atcelšanu Safari pārlukprogrammā. Taču acīmredzot kaut kas nogāja greizi, un process apstājās (vai arī to apturēja 15 miljardi ASV dolāru, ko piešķīra Google).

Tomēr, kā atzīmē Bloomberg žurnālists Marks Gurmans (Mark Gurman), MacOS, iOS un iPadOS arvien biežāk parādās Apple nerealizētās meklētājprogrammas “spoki”. Konkrēti runa ir par Spotlight meklēšanu (kas, starp citu, ir brīnumaini laba un ne reizi vien man ir palīdzējusi atrast sistēmā sakrātos failus). Pagaidām viss norāda uz to, ka korporācija konsekventi strādā pie meklēšanas algoritmu apmācības un kādā brīdī var apvienot visas izstrādnes pilnvērtīgā Google alternatīvā visās savās ierīcēs.

Apple Search, Apple GPT… Jā, dažas no gaidāmajām WWDC izstrādātāju konferencēm noteikti būs karstas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top