Huawei Freebuds 4 austiņu apskats
Šodien apskatīšu jaunākās Huawei FreeBuds bezvadu austiņas FreeBuds 4.
Atgādināšu, ka Huawei ir trīs bezvadu austiņu līnijas ar nosaukumu FreeBuds – tie ir modeļi FreeBuds, FreeBuds ar burtu i un Pro sērija. Huawei FreeBuds 4 modelis ir nomainījis pagājušā gada FreeBuds 3 austiņas, un tām ir maz līdzības ar nesen izlaisto FreeBuds 4i.
Neskatoties uz gandrīz identisku dizainu ar Huawei FreeBuds 3, uzņēmums pie šī atjauninājuma ir paveicis patiesi kolosālu darbu. Ir uzlaboti daudzi iepriekšējā modeļa trūkumi, un dažas funkcijas ir pilnībā aizgūtas no vadošajām Huawei FreeBuds Pro austiņām. Uzlabota arī ierīces skaņa un vadība (šāds risinājums ir ļoti reti sastopams, bet par to turpmāk).
Komplektācija
Austiņas, uzglabāšanas kārbiņa (kas reizē ir arī austiņu lādētājs), īsa instrukcija, drošības informācija, garantijas karte, garantijas sertifikāts un USB-C kabelis
Dizains un vispārīga informācija
Huawei FreeBuds 4 uzglabāšanas kārbiņa ir kļuvusi nedaudz kompaktāka – diametrs ir samazinājies par 3 mm, bet svars – par 10 gramiem. Tas, visticamāk, ir saistīts ar to, ka iepriekšējā modelī bija iebūvēta bezvadu induktīvā uzlāde, kuras Huawei FreeBuds 4 pagaidām nav.
Uzglabāšanas kārbiņas korpuss ir izgatavots no augstas kvalitātes matētas plastmasas, kas ir praktiskāka par spīdīgo – nav redzami pirkstu nospiedumi. Divu LED indikatoru vietā tagad ir viens, kas atrodas priekšpusē. Tas parāda gan austiņu uzlādi, gan uzglabāšanas kārbiņas uzlādi, ja austiņas ir izņemtas no tās. Korpusa vāciņš stabili paliek atvērtā stāvoklī, un to var ērti atvērt pat ar vienu roku, apakšas daļā atrodas uzlādes vieta.
Dažu sensoru forma un atrašanās vieta ir cita, skaņas vadotnes izmērs ir nedaudz mainījies, un austiņu forma, svars ir nedaudz atšķirīgi. Bet kopumā FreeBuds 4 dizains ir ļoti līdzīgs iepriekšējam modelim.
Atšķirībā no uzlādes kārbiņas, austiņas ir izgatavotas no spīdīga materiāla un ir arī ūdensnecaurlaidīgas atbilstoši IPX4 standartam, tāpēc tās nesabojās lietus vai sviedri. Tāda pati aizsardzība ir pieejama arī Huawei FreeBuds 4i.
Katra austiņa ir aprīkota ar akselerometru, vairākiem mikrofoniem un tuvuma sensoru, kas automātiski aptur mūzikas atskaņošanu, tiklīdz izņemam austiņu no auss. Ja agrāk šī opcija darbojās tikai ar Huawei viedtālruņiem, tagad tā ir pieejama visās ierīcēs, kurām ir pievienotas austiņas. Un, ja vēlaties, varat to pilnībā atspējot vai iespējot lietotnē Huawei AI Life.
Huawei neskrēja līdzi jaunākajai modes tendencei, saīsinot austiņu kājas, kas savukārt atļāva novietot mikrofonus, kas uztver balsi un apkārtējo troksni, diezgan lielā attālumā vienu no otra. Šis lēmums pozitīvi ietekmēja balss pārraides kvalitāti un trokšņu slāpēšanu zvanu laikā.
Huawei FreeBuds 4 gandrīz nav jūtamas ausīs. Dažreiz šķiet, ka tās var izkrist, tomēr paliek savā vietā pat sportošanas laikā. Šeit nav ausu spilventiņu (silikona uzgaļu), un skaļruņi tiek aizsargāti ar sietiņu. Kopumā austiņas un korpuss atstāj labu iespaidu.
Trokšņu slāpēšana, skaņa un austiņu režīmi
Neliela atkāpe – 2019. gadā Huawei spēra drosmīgu soli un izlaida austiņas ar aktīvo trokšņu slāpēšanas sistēmu (ANC). Lai cik trokšņaini bija sabiedriskā transporta pieturvietā vai pārpildītā restorānā, Jūs varējāt izbaudīt kristāltīru skaņu. Turklāt AI Life lietojumprogrammā bija iespējams pielāgot trokšņa samazināšanas kvalitāti, pagriežot īpašu pogu.
Trokšņu samazināšanas kvalitāti ietekmēja ne tikai laba auss kanāla izolācija, bet arī tā forma/ izmērs. Iepriekš ņemt vērā katra lietotāja fizioloģiskās īpašības bija diezgan grūti, tāpēc tika nodrošināta iespēja mainīt dažādus trokšņa samazināšanas parametrus, vienkārši pagriežot lietojumprogrammas pogu.
Huawei FreeBuds 4 austiņās tika nomainīts trokšņu slāpēšanas veids. Iepriekšējā modelī mikrofons uztvēra apkārtējo troksni un pārsūtīja šo informāciju procesoram apstrādei. Šīs tehnoloģijas priekšrocība bija tā, ka ANC varēja nomākt ne tikai zemfrekvences dūkšanu, bet arī frekvences līdz 1-2 kHz, jo procesoram bija vairāk laika, lai apstrādātu troksni, pirms tas iziet cauri skaļrunim. Savukārt, izmantojot atgriezeniskās saites tehnoloģiju, mikrofons tiek novietots aiz skaļruņa un uztver gatavo rezultātu (mūzika sajaukta ar ārējiem trokšņiem). Šajā gadījumā troksni var apstrādāt delikātāk, no gatavā rezultāta atņemot sākotnējo signālu.
Huawei FreeBuds 4 austiņās tiek izmantota hibrīda ANC metode, kurā ietilpst divi mikrofoni ar pārsūtīšanas un atgriezenisko saiti. Tāda pati hibrīda trokšņu slāpēšana mūsdienās ir sastopama daudzās austiņās, piemēram, Apple AirPods Pro vai Huawei FreeBuds 3i. Turklāt manuālā ANC poga lietojumprogrammā tagad ir aizstāta ar automātisku algoritmu. Kad trokšņu slāpēšana ir ieslēgta, FreeBuds 4 nosūta augstfrekvences signālu un analizē tā atspoguļojumu, tādējādi skenējot auss kanāla formu un nosakot austiņu piemērotību ausīm. Pēc tam tiek piemēroti attiecīgie ANC iestatījumi.
Interesanti, ka trokšņu slāpēšana arī ievērojami maina skaņas raksturu. Ieslēdzot ANC skaņa uzlabojas – dzirdami vairāk basi un skaņa kļūst tīrāka, skanīgāka. Varbūt šī papildu ārējā trokšņa maskēšana ar zemām frekvencēm ir vēl viens triks, kas ļauj paaugstināt skaņas izolācijas līmeni austiņās?
Pateicoties ANC, jaunās FreeBuds patiešām spēj nedaudz palielināt mūzikas klausīšanās komfortu trokšņainās vietās. Bet nepārvērtējiet ierīces iespējas, jo fizika ir ļoti spītīga lieta, jo, ja austiņas cieši neaizvērs dzirdes kanālu, nevar būt ne runas par trokšņa samazināšanu. Tāpēc lietotājiem ar plašu auss kanālu nevajadzētu paļauties uz ANC.
Skaņas kvalitāte
Skaņas kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies. Huawei stils – plaša skatuve, ieskaujoša atmosfēras skaņa (it īpaši pārī ar Dolby Atmos) un laba instrumentu atdalīšana – tas viss ļoti trūka Huawei FreeBuds 3.
Daudz basu, labi midi un nav nekādas sibilances, piemēram, Romy – Lifetime, kuru nav iespējams klausīties daudzās austiņās.
Ja salīdzina Huawei FreeBuds 4 skaņu ar FreeBuds Pro vai Galaxy Buds Pro skaņu, pēdējās tomēr, manuprāt, skan detalizētāk un skaidrāk. Subjektīvi, protams.
Austiņās ir arī iebūvēts vienkāršs ekvalaizers ar diviem iestatījumiem (iepriekšējā modelī nekā tāda nebija): zemo un augsto frekvenču pastiprināšana. Lietotnē Huawei AI Life ir iespējams izvēlēties vēlamo režīmu. Ekvalaizers patiešām darbojas un ievērojami maina skaņu.
Austiņu režīmi
FreeBuds 4 lieliski veic ielas un vēja trokšņa slāpēšanu. Balss tiek pārraidīta skaidri, bez brīvroku komunikācijas vai lētu austiņu efekta. Iestatījumos varat aktivizēt HD zvana režīmu, taču praksē jūs nedzirdat lielu atšķirību. Austiņas var izmantot pa vienai, tādējādi uzturēt tās uzlādētas sazinoši ilgāk.
Multipoint un citas Huawei FreeBuds 4 funkcijas
Austiņas savienojas ar viedtālruni, izmantojot Bluetooth 5.2, taču līdz šim tās neatbalsta ne LE Audio, ne AC3 kodeku. Kāpēc šīs tehnoloģijas vēl nav parādījušās tirgū, ir grūti pateikt.
Diapazons ir standarta – aptuveni 10 metri iekštelpās – uztveršana ir pārliecinoša, skaņa neraustās, nav pārtraukumu.
Atskaņojot videoklipos (YouTube, TikTok utt.), nav skaņas kavēšanās, bet ar spēlēm būs mazliet grūtāk. Izmantojot Huawei ierīces, latentums būs ļoti minimāls, un jūs varat ērti spēlēt pat jaudīgas spēles, piemēram, PUBG Mobile. Tomēr, pieslēdzoties citu zīmolu viedtālruņiem, skaņas kavēšanās pamanāmāka – vismaz 300-400 ms.
Tāpat kā Pro versijā, arī šeit tiek ieviestas Multipoint iespējas, tas ir, Huawei FreeBuds 4 var vienlaicīgi izveidot savienojumu ar divām ierīcēm. Ja skatāties videoklipu klēpjdatorā un saņemat zvanu viedtālrunī, to dzirdēsit austiņās un varēsiet atbildēt. Pēc zvana beigām Huawei FreeBuds 4 turpinās atskaņot audio no klēpjdatora.
Multipoint iespējas mūsdienās joprojām tiek reti izmantotas, tāpēc ir patīkami tās redzēt šajā modelī – ne Huawei FreeBuds 3, ne FreeBuds 4i nav nekā šāda.
Žesti
Vēl viena būtiska Huawei FreeBuds 4 atšķirība ir jaunā austiņu vadība. Ja Huawei FreeBuds 3 tika izmantots tikai akselerometrs un vienīgais žests bija “dubulskāriens”, savukārt Huawei FreeBuds 4i jau papildus tika pievienots “nospiešana un turēšana” – tagad klāt nācis jauns žests – “pavilkšana”. Ir svarīgi atzīmēt, ka kontrolei tiek izmantots gan akselerometrs, gan skārienpaliktnis, kas ir ļretums.
Jūs varat pielāgot žestus lietojumprogrammā AI Life, kuru labāk lejupielādēt no oficiālās Huawei vietnes, nevis Play veikala, jo Google lietotņu veikalā ir novecojusi versija. Šeit jūs varat izvēlēties darbību, veicot dubultskārienu, katru austiņu konfigurējot atsevišķi:
Dubultskāriens:
Atbildēt uz / Pabeigt zvanu, Atskaņot / Apturēt mūziku, Iepriekšējā / Nākamā dziesma, Iespējot balss palīgu
Pavilkt uz augšu / uz leju:
Palielināt / Samazināt skaļumu
Ilgs pieskāriens:
Iespējot / Atspējot trokšņu slāpēšanu, Noraidīt zvanu
Atrast austiņas
Ja austiņas atrodas tuvumā un nav ievietotas uzglabāšanas kārbiņā, varat tajās atskaņot skaņu, lai varētu vieglāk tās atrast. Ja tās nav tuvumā, mēģiniet atrast tās kartē. Ļoti noderīga funkcija, vismaz man.
Autonomija
Autonomijas ziņā tomēr Huawei FreeBuds 4 būtiski atšķiras no FreeBuds 4i, kuras var viegli strādāt ar vienu uzlādi veselu darba dienu (vairāk nekā 8 stundas), tad FreeBuds 4, tāpat kā tā priekšgājējs, darbojas apmēram 4 stundas, neizmantojot trokšņu slāpēšanas funkciju.
Mūsu testā (uzlādes apjoms 90%) Huawei FreeBuds 4 strādāja 3 stundas 40 minūtes. Šajā gadījumā austiņas netiek izlādētas sinhroni, tas ir, viena no austiņām var izlādēties 10-15 minūtes agrāk. Ja mūzikas klausīšanās nav tik skaļa (galu galā tas ir ļoti bīstami!), austiņas var darboties līdz 4 stundām.
Taču mani ļoti iepriecināja pašizlādes trūkums. Tagad, kad neizmantojat austiņas, to akumulators neizlādējas, kā tas bija ar Huawei FreeBuds 4i (12% dienā) vai Huawei FreeBuds 3 (10% dienā).
Uzglabāšanas kārbiņā ievietotas austiņas var uzlādēt no nulles līdz 50% tikai 12 minūtēs. Pilns uzlādes laiks ir 33 minūtes. Tajā pašā laikā uzglabāšanas kārbiņa pa to laiku zaudē 20% no savas jaudas. Attiecīgi tās akumulators ir pietiekams piecām uzlādēm, un austiņas ar kārbiņu var izmantot apmēram 20 stundas. Tas ir labs rādītājs, taču tālu no labākajiem rezultātiem.
Rezultāts
Huawei FreeBuds 4, neskatoties uz vizuālo līdzību ar iepriekšējo modeli, ir diezgan atšķirīgas. Tām ir jaunas ērtas vadības priekšrocības un daudzas jaunas funkcijas, tostarp tādas kā Multipoint. Salīdzināt ar konkurentiem ir diezgan grūti, jo nevienam citam šādu funkcionālu kopums nav pieejams.
Par Huawei FreeBuds 4 cenu (aptuveni 120 eiro) jūs varat iegādāties interesantas austiņas ar daudz labāku trokšņa slāpēšanu un labu skaņu nekā tas bija Huawei FreeBuds 3i vai OPPO Enco W51.
Tāpat noteikti ņemiet vērā, ka jebkuras austiņas vislabāk darbojas ar viena zīmola viedtālruni. Tas īpaši attiecas uz audio aizkavēšanos spēlēs. Tas būs minimāls tikai viena zīmola ierīcēs.
Apkopojot Huawei FreeBuds 4 skaņu – tās ir vienas no labākajām austiņām tirgū, bet, lai iegūtu vēl labāku skaņas kvalitāti, jums jāizvēlas dārgāki analogi.
Visiem tiem muļķīgajiem mēģinājumiem ierakstīt skaņu caur mikrofonu mākslīgā galvā (manekena galvā) un demonstrēt tos YouTube kanālā vai arī bezjēdzīgām frekvenču diagrammām nav nekāda sakara ar skaņu, ko dzirdēsiet šajās austiņās. Iesaku – Huawei FreeBuds 4.