Dash

Intervija ar Dash atlīdzības programmas izstrādātāju

Dash kriptovalūtaIr taču dzirdēts par Dash kriptovalūtu. Tā ir viena no desmit atzītamākajām kriptovalūtām (un šobrīd tā cenšas saglabāt savu augsto pozīciju). Dash projekta komandai ir ne tikai labi izstrādāts plāns, lai uzlabotu kriptovalūtas lietojamību un drošību, bet tā ir arī izveidojusi atlīdzības programmu. Šīs projekta komandas vadībā ir Džims Buršs. Intervija ar D. Buršu.

 Vai varat nedaudz pastāstīt par sevi?

D. B.  90. gados es strādāju par žurnālistu, kurš bija atbildīgs par kādas mazas kopienas žurnāla izdošanu un biju strādājis vairākās avīžu izdevniecībās par korektoru un tiešsaistes ziņu redaktoru. Savukārt 2000. gadā es pārgāju uz Dot-com par producentu un vēlāk darbojos kā sistēmas analītiķis.Tajā laikā man radās ideja izveidot MemoTrader.com (iepriekš Dash Messaging).
2013. gadā es uzzināju par bitkoiniem, un nolēmu tos izmantot Memo Trader maksājumu sistēmā. Es to darīju galvenokārt privātuma un kredītkaršu maksājumu sistēmas izmaksu dēļ. 2017. gada sākumā, kad pieauga bitkoinu transakciju izmaksas un palielinājās darījumu apstrādes laiks, es sapratu, kas tas vairs neatbilst manām pasībām, un es sāku pētīt citas kriptovalūtas. Es izvēlējos Dash kriptovalūtu, jo tās misija atbilda tieši manām vajadzībām – skaidras naudas digitāls ekvivalents.

Kāpēc izlēmāt strādāt pie Dash projekta?

D. B.  Pēc tam, kad es piesaistīju Dash kriptovalūtu MemoTrader, es sapratu, ka ir civēki, kuri labprāt atbalstītu Dash kriptovalūtu. Viena no labākajām Dash iezīmēm ir tās vadības un pašfinansēšanas mehānisms, kas ir unikāls un novatorisks risinājums. Atšķirībā no bitkoina, kurš nodrošina 100% maininga atlīdzību, Dash maininga atlīdzība ir sadalīta trīs daļās: 45% maineriem, 45% masternodes un 10% budžeta sistēmai. Šie 10% katru mēnesi tiek nodrošināti dažādiem projektiem, kas ir saistīti ar Dash attīstību un ekosistēmu. Šobrīd šī kopsumma sastāda aptuveni 2.5 miljonus dolārus mēnesī.
2017. gada  vasarā es nolēmu izveidot atlīdzības programmu. Atlīdzības programma ir efektīvs veids, kā konstruktīvi palīdzēt stiprināt programmatūras drošību. Es uzrakstīju pieteikumu, lai varētu izveidot atlīdzības programmu, izmantojot Bugcrowd. Tā ir kompānija, kura ir izveidojusi platformu atlīdzības programmu pārvaldei un attiecību veidošanai ar daudziem drošības pētniekiem. Manu pieteikumu apstiprināja, un es saņēmu finansējumu, lai varētu nodrošināt programmu vienam gadam. Šī gada aprīlī es saņēmu apstiprinājumu un finansējumu, lai varētu turpināt programmu vēl vienu gadu, līdz 2019. gada augustam.

Kā DASH ir aizsargāta pret kiberuzbrukumiem? Vai varat sīkāk pastāstīt par Bugcrowd atlīdzības programmu?

D. B.  Dash ir aizsargāta pret kiberuzbrukumiem, jo tā ir balstīta uz kodu bāzi (sākotnēji bitkoinu kodu bāzes forku) un tai ir piesaistīta ļoti talantīga un prasmīga izstrādātāju komandas uzmanība. Evans Dafīlds ir palīdzējis izstrādāt Dash projekta vērtības un veidolu.
Kopumā Dash sākotnējā misija nav mainījusies. Projekta komanda cenšas padarīt Dash kriptovalūtu par skaidras naudas digitālu ekvivalentu, lai transakcijas būtu ātras, privātas, lētas un vienkāršas. Dash projekta komandai ir izdevies nodrošināt šīs trīs galvenās īpašības un šobrīd tā strādā pie ceturtās – ērtības un vienkāršuma. Dash komanda pašlaik izpilda savu plānu un nedomā par kriptovalūtas spekulatīvo vērtību. Kriptovalītas spekulācija nozīmē atteikšanos no izstrādātās projekta misijas.

Cik lielu atlīdzību saņem cilvēki par savu darbu? Kāda ir summa?

D. B.  Dash atlīdzības progamma maksā līdz $10,000. Ja mēs saņemam atkaiti caur Bugcrowd platformu, atlīdzība tiek izmaksāta ASV dolāros. Mēs varam arī saņemt atskaites ārpus platformas, caur e-pastu vai kādu no Dash kopienas kanāliem. Tādos gadījumos atlīdzības tiek maksātas Dash kriptovalūtā. Tiek ziņots par veikto vērtējumu pirms atlīdzības izmaksas.

Vai tā ir vienīgā programma? Vai plānojat strādāt arī ar citām kriptovalūtām?

D. B.  Dash atlīdzības programma nav vienīgā programma kriptovalūtas pasaulē. Tā tomēr ir vienīgā šāda veida finansētā programma. Dash bija izveidota atlīdzības programmas nolūkam. Citas atlīdzības programmas parasti finansē attīstības fondi. Pateicoties īpašajai Dash budžeta sistēmai, šāds minētais finanšu modelis netiek tai pielāgots.

Kādi ir jūsu nākotnes plāni?

D. B.  Pašlaik lielākā laika daļa tiek veltīta Memo Trade popularizēšanai. Šobrīd platforma pilnībā funkcionāli darbojas, un tai ir nepieciešams piesaistīt lietotājus. Mēs pašlaik strādājam pie šīs problēmas.

Vai Jūs vel vēlētos kaut ko piebilst?

D. B.  Lai padarītu Dash kriptovalūtu ērti lietojamu, ir nepieciešams paveikt lielu darbu, kas noteikti tiks darīts arī nākošajā gadā. Projektā iesaitītā tehnoloģija ir ļoti noderīga un palīdzēs projekta attīstībai.
Taču atšķirībā no citiem kriptovalūtas projektiem, šis projekts netiek steidzināts. Tas padara DASH projektu interesantu un necaurlaidīgu ikdienas tirgus kapitalizācijas svārstībām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top