Tehnoloģijas

Pat ja iPhone ir izslēgts, hakeri var pārraudzīt tā atrašanās vietu vai citus datus

Pat ja iPhone ir izslēgts, hakeri var tajā instalēt ļaunprogrammatūru

Pētnieki no Vācijas Darmštates Tehniskās universitātes ir atklājuši, ka iPhone viedtālruni var izsekot pat tad, kad tas ir izslēgts.

Lielākā daļa viedtālruņu sistēmu (Bluetooth, NFC, UWB) darbojas 24 stundas diennaktī. Tas ir nepieciešams, lai atrastu viedtālruni zādzības vai nozaudēšanas gadījumā. Tā kā protokoli turpina pārsūtīt datus, uzbrucēji var piekļūt arī kredītkartēm, caurlaidēm un digitālajām atslēgām iPhone tālrunī.

Mikroshēmas darbojas mazjaudas režīmā, ko pašas arī atbalsta. Tāpēc problēmas novēršana ar programmatūras atjauninājumu var arī neizdoties.

Hakeri var izmantot šo mikroshēmu darbības režīmu un konfigurēt to, lai palaistu ļaunprātīgu programmatūru, kas ļaus sistēmas līmenī izsekot atrašanās vietai vai aktivizēt noteiktas funkcijas.

Neuztraucieties pārāk daudz: iPhone uzlaušanai tomēr ir nepieciešama tieša piekļuve tam. Vispirms iPhone tiek uzlauzts, un tikai pēc tam, izmantojot īpašu programmaparatūru ir iespējams pārraudzīt tā atrašanās vietu vai citus datus no izslēgtā viedtālruņa. Kompānija Apple pagaidām nav komentējusi atklāto ievainojamību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top