Tehnoloģijas

Jaunais “buļļu skrējiens” kriptovalūtu tirgū būtiski atšķirsies no iepriekšējiem

Jaunais "buļļu skrējiens" kriptovalūtu tirgū būtiski atšķirsies no iepriekšējiem

Nākamais “buļļu skrējiens” ievērojami atšķirsies no iepriekšējiem tirgus izaugsmes posmiem – tā uzskata vairāki kriptovalūtu eksperti, kas analizējuši situācijas perspektīvas digitālo aktīvu nozarē. Starp tiem ir arī projekta Concordium dibinātājs Larss Seijers Kristensens. Intervijā žurnālistiem viņš ieteica investoriem ierobežot savu apetīti un gaidas attiecībā uz pozitīvām ziņām.

Iepriekš tēmu par jauna izaugsmes posma sākumu kriptovalūtu tirgū komentēja kriptovalūtu biržas Binance vadītājs Čangpengs Žao. Pēc viņa domām, šoreiz nozare atkal pāries uz buļļu skrējienu” pēc atlīdzības samazināšanas par bloka ieguvi, kas provizoriski plānota 2024. gada aprīlī.

Žao norāda, ka 2025. gads investoriem izrādīsies karstākais periods. Pēc Čangpena domām, tieši šajā laika posmā kripto tirgus var sasniegt savu augstāko punktu.

Un, lai gan Žao nav nākotnes pareģis, šādas pazīstamu kripto kopienas pārstāvju piezīmes veido zināmas investoru gaidas. Nu, un tas, savukārt, ietekmēs viņu rīcību, piemēram, aktīvu pirkšanu ar mērķi vēl vairāk palielināt to cenu.

Kristensens apšauba – pēc iespējamās Bitcoin ETF apstiprināšanas, šim notikumam nebūs tūlītēja ietekme uz kriptosfēru.

“Pat ja Bitcoin cena sāks augt, negaidiet, ka pieaugs absolūti visi digitālie aktīvi. Vai tas nozīmē, ka Ethereum un virkne citu altkoinu pieaugs uz “bullrun” muguras? Es domāju, ka tas gandrīz noteikti nenotiks”.

Šādi komentāri šķiet dīvaini, jo iepriekšējo “buļļu skrējienu” laikā bija vērojams pieaugums visās digitālo aktīvu tirgus daļās. Jā, dažu monētu kustība nebija tik intensīva, un daži kriptoaktīvi nespēja atjaunot savus cenu kāpumus no iepriekšējās izaugsmes. Tomēr nozare kopumā demonstrēja nopietnus lēcienus savā kapitalizācijā.

Termiņš, līdz kuram jāpieņem lēmums par spot ETF, attiecībā uz lielāko daļu pieteikumu ir noteikts 2023. gada 17.-19. oktobrī, kad tos izskatīs ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC).

Ietekme uz dārgmetālu tirgu pēc zelta ETF ieviešanas

Ietekme uz dārgmetālu tirgu pēc zelta ETF ieviešanas

Kristensens negaida strauju kripto ralliju, bet gan tirgus pakāpenisku izaugsmi vismaz 18 mēnešu laikā. Pēc eksperta domām, kriptovalūta ir interesanta lielajiem investoriem, un viņi noteikti tajā investēs. Tomēr šo investīciju veikšanas laiks var aizņemt vairākus gadus.

Tomēr ne visi kriptovalūtu kopienas pārstāvji piekrīt šim viedoklim. Izglītojošās platformas Collective Shift dibinātājs Bens Simpsons uzskata, ka tirgus jau piedzīvo “buļļu skrējiena” tendences sākotnējo posmu.

Lūk, viņa replika par notiekošo. “Tirgus atkāpšanās no visu laiku augstākā līmeņa un tirgus vērtības attiecība pret realizēto Bitcoin cenu norāda, ka mēs atrodamies pēdējā akumulācijas posmā, kas bieži vien ir pirms cenas pieauguma”.

Šāds spriedums var šķist pāragrs. Tomēr lielākā daļa nozares pārstāvju tradicionāli rēķinās ar “buļļu skrējienu” pēc nākamās atlīdzības samazināšanas par bloka ieguvi, kas notiks 2024. gada pavasarī.

Simpsons iesaka investēt Bitcoin, Ethereum un monētās, kurām ir praktisks pielietojums. Pēc eksperta domām, tieši tie uzrādīs vislielāko ienesīgumu gaidāmajā skrējienā.

“Decentralizēto finanšu tokeni ir riskanti, taču tiem ir ievērojams izaugsmes potenciāls. Bitcoin, manuprāt, kļūst par “kluso uzvarētāju” plašākas pieņemšanas apstākļos, un es esmu visoptimistiskāk noskaņots attiecībā uz to”, Simpsons.

Jāņem vērā, ka kapitāla īpašniekiem ir pašiem jāpieņem lēmumi par saviem ieguldījumiem. Tirgus var uzvesties neprognozējami, tāpēc pat pieredzējušu tirgotāju analīzes var neizdoties un beigties bez rezultātiem.

Sabiedrības uztverē ir jānojauc vairāki šķēršļi un aizspriedumi par kriptoindustriju. Tie ir izveidojušies pēc tādu lielu platformu kā FTX un Celsius sabrukuma 2022. gadā, kā arī pēc ilgstošā Bitcoin cenas krituma pēdējo divu gadu laikā.

Jaunais "buļļu skrējiens" kriptovalūtu tirgū būtiski atšķirsies no iepriekšējiem

Tomēr eToro analītiķis Džošs Gilberts (Josh Gilbert) šeit saskata dažas optimistiskas pazīmes – piemēram, ASV Federālo rezervju sistēmas pārstāvju apturētā bāzes aizdevumu likmes paaugstināšana.

Šeit ir viņa komentārs: “Makroekonomiskā situācija beidzot uzlabojas, un pie apvāršņa ir redzams, ka centrālās bankas visā pasaulē samazinās likmes. Sākoties likmju samazinājumam un inflācijai mazinoties, investori sāks vairāk riskēt, novirzot vairāk kapitāla finanšu tirgos. Uzmanības centrā nonāks arī kriptovalūtas”.

Gilberts arī ir piesardzīgs, ka 2024. gads būs svarīgs periods kriptovalūtu tirgum.

Lūk, viņa komentārs: “2024. gads varētu būt spēcīgs periods Bitcoin un visam kriptovalūtu tirgum. Galvenās kriptovalūtas halvings ir šīs teorijas centrālais elements un galvenais katalizators, uz kuru koncentrējas optimistiski noskaņotie investori”.

Taču CMC Markets analītiķe Tīna Teng sacīja, ka ir pāragri sākt uztraukties par to, vai pie apvāršņa gaidāma masveida izaugsme. Tā vietā investoriem vajadzētu sagatavoties jaunam nenoteiktības vilnim.

“Vēl ir pāragri apgalvot, ka šis ir kriptovalūtu “buļlu skrējiena” sākums. Viss būs atkarīgs no makroekonomiskās situācijas un no tā, vai centrālās bankas būs gatavas pārtraukt likmju celšanu, lai nodrošinātu tirgiem pietiekamu likviditāti”.

Iepriekš ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) atzina, ka viņa aģentūra var vēlreiz paaugstināt likmi, ja tas būs nepieciešams, lai samazinātu inflāciju valstī. Jebkurā gadījumā FED stratēģija kļūs maigāka pēc inflācijas fiksēšanas apmierinošā diapazonā.

Kopumā analītiķu nostāja par kriptovalūtu tirgus perspektīvām vērtējama kā piesardzīgi pozitīva. Eksperti diezgan prognozējami rēķinās ar bāzes procentu likmes samazinājumu un situācijas uzlabošanos pasaules ekonomikā. Šādas lietas padarīs arī kriptovalūtu tirgu pievilcīgāku kapitāla īpašniekiem – un tas noteikti aizsāks jaunu kripto tirgus izaugsmi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top