Tehnoloģijas

Unikāls video, kurā redzams, kā ukraiņi ar Sea Baby veic veiksmīgu trāpījumu Krimas tiltam

Unikāls video, kurā redzams, kā Sea Baby uzspridzina Krimas tiltu

Foto – ilustratīvs

Ukrainas Drošības dienests (SBU) ir nopublicējis video, kurā redzams otrais veiksmīgais uzbrukums Krimas tiltam, kas 2023. gada vasarā tika paveikts ar bezpilota jūras dronu “Sea Baby”.

Jaunajā dokumentālajā filmā “SBU. Uzvaras speciālās operācijas“, kas tika demonstrēta televīzijas kanālā “1+1”, bija unikāli kadri par uzbrukumu Krimas tiltam.

Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Vasilijs Maljuks filmā apstiprināja, ka viņa aģentūra veikusi abus veiksmīgos uzbrukumus. Filmā bija redzami arī kadri no 2023. gada 17. jūlija kaujas operācijas. Videomateriālā bija iemūžināts brīdis, kā operators dronu “Sea Baby” aizsūta zem tilta, un pēc tam aktivizēja detonātoru.

Spriežot pēc kadriem, operatora darbu personīgi novēroja arī Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Maljuks. Ir zināms, ka SBU operācijas sagatavošanā cita starpā izmantoja videoierakstus, kas filmēti Krimas tilta rajonā.

Objekta būvniecību iepriekš bija iemūžinājusi kāda krievu tūriste, kuģojot ar kuģi. Tas palīdzēja Ukrainas drošības dienestiem atrast tilta ievainojamību. Uzbrukumā piedalījās pieci jūras bezpilota droni. Katrā no tiem bija aptuveni 900 kg trotila.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top