Austiņas

Kā austiņas var uzlabot mūzikas atskaņojumu? Ieteikumos dalās Dj Zīle

Kā austiņas var uzlabot mūzikas atskaņojumu? Ieteikumos dalās Dj Zīle

Austiņas ir kļuvušas vairāk nekā veids, kā klausīties mūziku – tās ir valkājama ierīce, kas papildina teju katru mūsu ikdienas jomu – taču bagātīgais funkciju klāsts nedrīkst kļūt par iemeslu sliktākai skaņas kvalitātei. Atrast sev perfektās austiņas var kļūt par izaicinājumu, nezinot ko tieši meklēt un apdomāt pirms ierīces iegādes. Lai to noskaidrotu, mūzikas un skaņu entuziasts Dj Zīle (Kristaps Zīle) dalās ar saviem austiņu lietošanas paradumiem un kritērijiem, kas ir būtiski dzidrākam skaņas baudījumam, lai katru dziesmu austiņās varam izjust līdz pēdējai niansei.

“Manuprāt, ikdienā lietojot austiņas, lai sazvanītos vai skatītos video viedtālrunī, nav nepieciešamas dārgas austiņas, taču, klausoties mūziku, ir liela nozīme labas kvalitātes austiņām. Protams, skaņa ir subjektīvs jēdziens un katram austiņu lietotājam tās uztvere atšķiras – kādam lētas austiņas var skanēt labi, citam dārgas austiņas nebūs ērtas, taču ar austiņām, kurām var sadzirdēt vairāk detaļas, dzidrumu, sajūtu, var būt daudz patīkamāka klausīšanās pieredze,” skaidro Dj Zīle.

Funkcijas, kas uzlabo skaņu

Skaņas kvalitāte gan sarunu laikā, gan mūzikas un video baudīšanas laikā ir viens no svarīgākajiem lietotāju austiņu izvēles faktoriem, taču visbiežāk to nav iespējams dzīvē pārbaudīt, vien ieskatoties austiņu tehniskajos parametros. Austiņas ar sliktiem skaļruņiem ietekmē skaņas kvalitāti un rezultātā veido lietotājā nepatiku pret jauniegādāto produktu un vilšanās sajūtu par lieki iztērēto naudu.

Pēc Dj Zīle domām, darbam studijā vai ikdienā klausoties mūziku, ir svarīga skaņas detalizācija – tās ”tīrība” un ”telpa” – un, lai apkārtējās vides trokšņi būtu izolēti. Ja ausis ir pieradušas pie kvalitatīvas skaņas, tad zemākas kvalitātes austiņas varētu izraisīt diskomfortu un vēlmi mūziku klausīties retāk. Augstas kvalitātes austiņas noteikti var uzlabot jau iepriekš dzirdētu skaņdarbu kvalitāti. Bieži vien nākas dzirdēt pavisam jaunas nianses vai pat mūzikas instrumentu, kas pirms tam nav sadzirdētas, tādējādi bagātinot klausīšanās pieredzi. Austiņas ar iepriekš minētajiem kvalitatīvajiem skaļruņiem un trokšņu slāpēšanas funkciju būs lielisks ikdienas sabiedrotais jebkura mūzikas žanra entuziastam.

“Augstākās kvalitātes skaļruņi apvienojumā ar aktīvo trokšņu slāpēšanas (ANC) funkciju ļauj ierīces valkātājam klausīties mīļākās dziesmas bez uzmācīgām un traucējošām fona skaņām, tādējādi sadzirdot pašas smalkākās detaļas un baudot ausīm tīkamu melodiju. Šie divi faktori – skaņa un trokšņu slāpēšana – papildina viens otru un ir būtiskas sastāvdaļas, kuras vērts paturēt prātā, izvēloties sev piemērotas austiņas,” informē Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Ergonomisks dizains ērtam skaņas baudījumam

Būtisks priekšnosacījums ērtai austiņu baudīšanas pieredzei ir arī pašu austiņu forma. Tā kā katra cilvēka auss forma ir atšķirīga, un austiņu valkāšanas veids katru reizi ir nedaudz citādāks, tad vienādas austiņas dažādi lietotāji var izjust atšķirīgi. Te svarīgi atcerēties – nepareizi valkātas austiņas var būtiski arī ietekmēt skaņas kvalitāti.

“Austiņām ir jābūt ne tikai ar teicamu skaņas kvalitāti, bet arī ergonomiskām, tādām, kas ērti ieguļ ausī un lietotājam tikpat kā nav sajūtamas. Pateicoties nelielajam austiņu izmēram un formai, bezvadu austiņas  ir ērti pārnēsājamas un lietojamas ikdienā, jo salīdzinājumā ar vadu austiņām, varam neuztraukties par mūžīgo vadu sapiņķerēšanos somā vai kabatā. Bez ērtības un kustību brīvības mūzikas baudīšana ir neiedomājama,” skaidro Dj Zīle.

“Mūsdienās tehnoloģiju izstrādātāji ne tikai meklē jaunas funkcijas, kuras iekļaut ierīcēs, bet arī rada jaunus un ergonomiskākus risinājumus valkātāju un lietotāju ērtībai. Piemēram, Huawei FreeBuds 4 ir atvērtā tipa konstrukcija, kas ir vieglāka un ērtāka lietotājam. Atvērta tipa austiņas ir elastīgākas un tās ir vieglāk pielāgojamas dažādiem valkāšanas stiliem un ausu izmēriem,” papildina M. Tillers.

Pie bezvadu austiņu ērtībām ir vērts pieminēt arī darbības laiku. Nereti tieši šis faktors ir izšķirošais par labu austiņām ar vadu, taču jaunākie bezvadu austiņu modeļi piedāvā pārliecinošu darbības laiku līdz pat 20 stundām. Tas nozīmē, ka visas dienas garumā austiņas ir lietojamas bez bažām par pēkšņu izlādi, tādējādi kļūstot par kompaktu un jaudīgu rīku ikdienas gaitās.

Austiņu ērtība ir kļuvusi par vienu no galvenajiem izvēles kritērijiem, īpaši tāpēc, ka pēdējā gada apstākļi ir veicinājuši austiņu lietošanas biežuma cilvēku vidū strauju palielināšanos. Jo ilgāk austiņas ir ievietotas ausīs, jo svarīgāks ir to valkšanas komforts, tādēļ nereti tiek meklētas jaunas, daudz ērtākas un ausīm patīkamākas austiņas, lai baudītu ne tikai augstas kvalitātes skaņu, bet arī komfortu.

Noslēgumā Dj Zīle atgādina: “Viss atkarīgs no lietotāja vēlmēm – mūziku vislabāk klausīties tā, lai pašam ir patīkami. Mēs katrs skaņu uztveram citādāk, tāpēc katram pašam jāsadzird, kā vislabāk jūtas prāts un paša ausis un tā arī jābauda – ar prātu un ausīm.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top