Kā ukraiņu jūras droni “Sea Baby” ietekmēja kara gaitu un kas ir to nākamie mērķi?
Jūras dronu uzbrukumi pierādīja, ka Ukraina spēj iznīcināt gan Krievijas Federācijas militāro potenciālu, gan ar saviem ieročiem graut agresorvalsts ekonomiku.
Īpašās operācijas Melnajā jūrā ar jūras dronu “Sea Baby” palīdzību pierāda, ka Ukraina ir uzņēmusies atbildību “par drošību savās rokās”, saka Ukrainas Nacionālās pretkrīzes grupas vadošais partneris Tarass Zagorodnijs.
“Šī nav pirmā reize, jo vēl pagājušajā gadā tika veikti triecieni Sevastopoles līci, pēc tam to papildināja ar triecieniem Krimas tiltam, bet pēc tam – pie Kerčas. Ukraina pati izgatavoja dronus, nevis gaidīja, kad NATO konvoji aizsargās to no jūras puses. Mēs izgatavojām dronus, un tagad Odesas ostas ir atvērtas, un mums šajos jautājumos nav vajadzīga, piemēram, Turcijas starpniecība.”
Jūras bezpilota dronu triecieni apliecina, ka Ukraina ar savu ieroču palīdzību ir spējīga nodarīt grandiozu kaitējumu ne tikai Krievijas Federācijas militārajam potenciālam, bet arī graut agresorvalsts ekonomiku, sacīja eksperts.
“Krievija nav tik neaizsargāta, kā šķiet. Es uzskatu, ka Krievijas Federācijas lielākais neaizsargātais punkts ir Novorosijskas ostas. Jo Novorosijskas ostas ir ļoti svarīgs Krievijas ekonomikas punkts. Trešdaļa Krievijas eksporta un importa iet caur Melno jūru – nafta, labība un viss pārējais. Tas ir ļoti attīstīts reģions,” uzsvēra Zagorodnijs.
Eksperts piebilda, ka atšķirībā no Baltijas jūras Melnā jūra nekad neaizsalst. Tieši no Melnās jūras Krievijai ir iespēja piekļūt Vidusjūrai, un tad caur Suecas kanālu tās kuģi dodas uz Indiju un Ķīnu.
“Ja Ukraina koncentrēsies uz ostas un militārās infrastruktūras iznīcināšanu Novorosijskā, tas būs liels pluss Ukrainai. Un tas būs ļoti sāpīgi krieviem. Jo Krasnodaras reģions ir viens no Krievijas Federācijas barotājiem. Bet tam mums ir vajadzīgi savi ieroči,” uzsvēra Zagorodnijs.
Pēc eksperta domām, veiksmīgas speciālās operācijas Melnajā jūrā, jo īpaši SBU dronu uzbrukumi Krimas tiltam, pozitīvi ietekmē lēmumus ārvalstīs palīdzēt Ukrainai.
“Mēs parādām, ka varam atrisināt savas problēmas. Mūsu bezpilota droni Sea Baby, kas patrulē Melnajā jūrā, aktualizē jautājumu, vai Krievija paliks Melnajā jūrā, vai Krievijai būs pieeja Melnajai jūrai. Tas arī ir atklāts jautājums,” rezumēja Zagorodnijs.
Kā ziņoja UNIAN, divi sekmīgi SBU jūras bezpilota dronu “Sea Baby” uzbrukumi Krimas tiltam pārgrieza loģistikas artēriju, ko okupanti izmantoja Krievijas ieroču piegādei. Drošības dienesta vadītājs Vasilijs Maljuks norādīja, ka “SBU parādīja Krimas tilta nedrošību, kura aizsardzībai Krievija iztērēja 1 miljardu dolāru”.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā telekanālam Fox News sacīja, ka Ukrainai ir izdevies daļēji iznīcināt Krievijas Melnās jūras floti. Tagad krieviem vairs nav pilnīgas ietekmes Melnās jūras reģionā.