Visas ziņas

Kas ir Satoši Nakamoto?

Jautājums: “Kas ir Satoši Nakamoto?” kriptosabiedrībā ir kļuvis aktuāls.

Satoši (Satosi) Nakamoto – cilvēks vai cilvēku grupa, kuri, slēpjoties zem pseidonīma, ir izstrādājuši un palaiduši tīklā blockchain protokolu, kā arī pirmos kriptovalūtas Bitcoin blokus. Pastāv daudzas versijas saistībā ar Nakamoto personību. Tagad, pēc kriptovalūtas kursa fenomenālās izaugsmes attiecībā pret dolāru, klīst baumas par kriptokreatora pasakaino bagātību. NDA un citi specdienesti aktīvi meklē pašu noslēpumaināko personu.

Kas un kāpēc izdomāja bitkoinu?

Bitkoins – pirmā kriptovalūta, šobrīd ir galvenā, populāra un kapitalizējama. Šī projekta mērķis – izveidot decentralizētu Centrālo banku un pasaules valdību nekontrolētu maksājumu sistēmu, kuru praktiski nav iespējams uzlauzt, un kuras transakcijas nevar izsekot.

Bitkoina radītājs

Versija, kuru kriptosabiedrībā pieņemts uzskatīt par galveno – bitkoinu izdomāja Satoši Nakamoto vai tie, kas slēpjas aiz šī pseidonīma. Bitkoina pastāvēšanas 8 gadu laikā ir bijuši daudzi mēģinājumi sasaistīt Satoši Nakamoto personību ar kādu no reāli dzīvojošiem cilvēkiem. Turklāt dažiem no tiem nav bijusi nekāda saistība ar kriptovalūtām un blockchain. Zināmā mērā bitkoina izveidi sekmēja Niks Sabo – amerikāņu zinātnieks, kurš viens no pirmajiem publicēja rakstus par kriptogrāfiju. Daudzi dati no šiem materiāliem varēja būt ņemti par pamatu zināmās kriptovalūtas protokola izstrādei. Sabo pirmie darbi šai jomā datēti jau ar 1998.gadu, vairāki raksti publicēti arī 2005. un 2008.gadā.

Kur izdomāja bitkoinu?

Tā kā kriptovalūta ir decentralizēta, ir grūti pateikt, kur izdomāja bitkoinu. Pirmais bitkoina klients tika piedāvāts angļu valodā. Tas liek apšaubīt to, ka Satoši Nakamoto ir japānis. Mēģinājumi izsekot maininga aktivitātes ģeogrāfisko piesaisti arī nevainagojās ar panākumiem. Pirmos bitkoina blokus Satoši mainingoja personīgi, pat pēc tam, kad procesam pieslēdzās citi cilvēki, pirmajam mainerim bija jaudas, kas daudzkārt pārspēja pārējās.

Satoši Nakamoto personība

Nav skaidri zināms, kas patiesībā ir kriptovalūtas bitkoins dibinātājs. Kad Nakamoto publicēja savus pirmos rakstus un aktīvi komunicēja forumos, par sevi viņš paziņoja tikai to, ka viņam ir 37 gadi (informācija 2008.gadā) un viņš dzīvo Japānā. Tomēr pastāv vairākas versijas par Satoši Nakamoto personību.

Cik bitkoinu ir Satoši Nakamoto?

Kad bitkoina klients vēl bija tikai izlikts atklātai piekļuvei, un maksājumu sistēmas darbības sākumam bija vajadzīga valūta, ar bitkoina mainingu nodarbojās tikai viens cilvēks – tā dibinātājs. Vēlāk procesam pievienojās citi entuziasti, tomēr Nakamoto maininga apjomi joprojām ir paši lielākie.

Līdz tam brīdim, kad pirmās kriptovalūtas dibinātājs aizgāja no biznesa, viņa kontos vajadzēja uzkrāties aptuveni miljonam bitkoinu. Tai laikā mainings bija produktīvāks, bet Nakamoto vajadzēja būt milzīgām jaudām, kas pieslīpētas tieši kriptovalūtas ieguves procesam.

Kāda ir Satoši Nakamoto bagātība?

Ņemot vērā, cik bitkoinu Satoši Nakamoto jābūt šobrīd, pirmais kriptokreators ir viens no pašiem bagātākajiem planētas cilvēkiem.

BTC tirgus kurss jau ir pārkāpis 15 tūkstošu dolāru atzīmi, bet tas nozīmē, ka Nakamoto bagātība mērāma miljardos.

Bez tā, ka šīs personas rokās sakoncentrēta milzīga bagātība, tas kriptovalūtas apjoms, kas ir viņa rīcībā, spēj dot iespēju manipulēt ar visu sistēmu, padarot to vairs ne tik neatkarīgu. Tāpēc kriptosabiedrības interese par Nakamoto personību tikai pieaugs, tomēr, vai tiks atklāts viņa noslēpums – nav zināms.

 

Kas izdomāja bitkoinu?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top