Tehnoloģijas

Kompānijas Tesla rūpnīcu celtniecības tuvākie plāni

Jauna Tesla rūpnīca

Foto: Aerovista Luchtfotografie/shutterstock.com

Tesla jaunās elektromobiļu ražošanas rūpnīcas aug kā sēnes pēc lietus; šogad projektēto jaudu vajadzētu sasniegt uzņēmumam Šanhajā, kas tika uzcelts pagājušajā gadā, vēl viena rūpnīca tiek būvēta netālu no Berlīnes (Vācija), otra – netālu no Ostinas (ASV). Abas būtu jāpalaiž jau šogad, taču tālākā perspektīvā paredzēta vēl vienas rūpnīcas celtniecība. Par to paziņoja kompānijas vadītājs Īlons Masks (Elon Musk).

Twitter uz jautājumu par to, vai kompānija negrasās paplašināt ražošanu Āzijā ārpus Ķīnas robežām – viņš atbildēja apstiprinoši: “Jā, bet vispirms mums jāpabeidz Giga Berlin [celtniecība] un otra Giga ASV, kas apkalpos Ziemeļamerikas austrumu daļu”.

Kopumā ņemot – pēc Eiropas un vēl vienas Amerikas rūpnīcas kārtējā Tesla rūpnīca atradīsies kaut kur Āzijā – bet ne Ķīnā. Saskaņā ar baumām – uzņēmums var tikt atvērts Japānā vai Dienvidkorejā, bet pagaidām tie ir tikai minējumi.

Montāžas platformu skaita palielināšana ir obligāts priekšnoteikums, lai sasniegtu ļoti ambiciozo plānu par 1 miljona elektromobiļu saražošanu gadā.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top