Tehnoloģijas

Lielākās ASV bankas izveidos digitālo maku, lai konkurētu ar PayPal un Apple Pay

Lielākās ASV bankas izveidos digitālo maku, lai konkurētu ar PayPal un Apple Pay

Wells Fargo, Bank of America, JPMorgan Chase un četras citas bankas plāno ieviest digitālo maku, ko varēs izmantot, lai varētu iepirkties tiešsaistē. Digitālais maks būs piesaistīts klientu debetkartēm un kredītkartēm. Iepērkoties internetā, klientiem vairs nebūs katru reizi jāievada kartes dati.

Digitālo maku, ko plānots izlaist gada otrajā pusē, pārvaldīs Early Warning Services LLC (EWS), kas nodrošina naudas pārveduma pakalpojumus Zelle.

Pēc ekspertu domām, pakalpojumam jākļūst par Apple Pay un PayPal konkurentu. To varēs izmantot EWS banku klienti, un kopumā līdz darbības uzsākšanas brīdim pakalpojumam būs piesaistīti aptuveni 150 miljoni Visa un Mastercard bankas karšu.

Ir nepieciešama atsevišķa lietojumprogramma, jo Apple Pay un PayPal ir trešo pušu operatori. Bankas ir nobažījušās par kontroles zaudēšanu pār klientu darījumiem, kā arī cenšas mazināt krāpšanas riskus – piemēram, maka īpašniekiem tajā nebūs jāievada kartes dati.

Pakalpojuma detaļas vēl tiek apspriestas. Pakalpojums, visticamāk, darbosies šādi: lietotājam norēķināšanās lapā jānorāda savs e-pasts un maka adrese, savukārt pārdevējs sazināsies ar EWS, kas lūgs bankām apstiprinājumu par darījumu. Ja pakalpojums kļūs populārs, tam tiks pievienoti citi norēķinu veidi, tostarp tieši no bankas konta.

Šī projekta ietvaros bankas plāno pakalpojumam pievienot 150 miljonus debetkaršu un kredītkaršu.

Avots: WSJ

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top