Visas ziņas

2018. gadā Microsoft platforma Bing bloķējusi vairāk nekā piecus miljonus ar kripto saistītas reklāmas

Microsoft platforma Bing bloķējusi vairāk nekā piecus miljonus ar kriptovalūtu saistītas reklāmas
Microsoft piederošā meklētāja un reklāmas platforma Bing savā reklāmas kvalitātes gada pārskatā, kas tika publicēts 25. martā, ir paziņojusi, ka pagājušajā gadā ir bloķējusi vairāk nekā piecus miljonus ar kripto saistītu reklāmu.

Bing platformas pārstāvji ir norādījuši, ka bitkoinu pseidoanonimitāte ir padarījusi šo kriptovalūtu par krāpnieku un skameru galveno uzbrukumu mērķi. Bing pārstāvji arī norāda, ka šī iemesla dēļ tiek bloķēts ar kriptovalūtu saistītais saturs viņu reklāmas platformā. Šobrīd ir jau bloķēti vairāk nekā pieci miljoni šāda satura reklāmu.

Bing pārstāvji apgalvoja, ka iepriekš arī ir bloķētas ar ieročiem saistītas reklāmas, kopumā 18 miljoni reklāmu no 5,000 mājaslapām. Tāpat arī kompānija norādīja, ka cīnoties ar skameriem, tika slēgti vairāk nekā 12,000 Bing konti.

Pagājušā gada maijā Bing pievienojās citām lielākajām interneta kompānijām, paziņojot, ka savā tīklā līdz 2018. gada jūlijam nobloķēs visas ar kriptovalūtu saistītās reklāmas. Kompānija sniedza oficiālu ziņojumu:

 “Sakarā ar to, ka kriptovalūta un ar to saistītie produkti nav pakļauti regulējumam, mēs uzskatām, ka skameru ļaunprātīgā uzvedība un darbības rada augsta līmeņa risku mūsu tīkla lietotājiem.”

Jau pirms Bing oficiālā paziņojuma, arī Facebook 2018. gada janvārī ir bloķējis ar kriptovalūtu saistītās reklāmas, tāpat arī tā paša gada martā to darīja Google. Twitter sekoja piemēram un arī ir bloķējis reklāmas, kas ir saistītas ar sākotnējiem koinu piedāvājumiem (ICO) un tokenu tirdzniecību.

Lai arī šīs kompānijas ir nolēmušas bloķēt ar kriptovalūtu saistīto reklāmas saturu, to politika ne vienmēr atspoguļo kompāniju vadītāju uzskatus. Twitter ģenerāldirektors Džeks Dorsijs ir liels bitkoinu piekritējs, arī Facebook ģenerāldirektors Marks Zakerbergs ir izrādījis interesi par digitālo valūtu, pagājušajā gadā paužot savu viedokli par to CNBC:

“Pastāv būtiski konttrendi saistībā ar šifrēšanu un krioptovalūtu. Pāreja no centralizētas sistēmas uz decentralizētu lietotājiem dod vairāk iespējas. Esmu ieinteresēts izpētīt šo tehnoloģiju pozitīvos un negatīvos aspektus, un kā tos varētu vislabāk izmantot mūsu pakalpojumos.”

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top