Visas ziņas

Mikro gaismas diožu displeji automašīnās būs pēc 2-3 gadiem

Mini diožu bloki automašīnās

Pēc nozaru avotu datiem – lietošanai automašīnās paredzēto mikro gaismas diožu displeju paraugi jau tiek testēti, taču šādu izstrādājumu komercializācija var ilgt 2-3 gadus. Paredzams, ka vispirms mikro gaismas diožu displeji tiks izmantoti dārgos automobiļu modeļos, jo tajos to ieguldījums kopējā vērtībā būs relatīvi zems.

Kompānijas AU Optronics (AUO) un PlayNitride nesen prezentēja 9,4 collu diagonāles gaismas diožu displeju. PlayNitride ražo 15 x 30 mikronu gaismas diožu displejus un izmanto štancēšanas procesu vairāk nekā 5,5 miljonu šādu gaismas diožu masveida pārnesei uz plastikāta pamatni.

Pagājušajā gadā partneri izstrādāja 12,1 collas lielu automobiļu displeju uz stikla pamatnes. Elastīgo mikro gaismas diožu displeju priekšrocība, salīdzinot ar displejiem uz stikla, ir iespēja uzstādīt uz līklīniju virsmām.

Laboratorijas apstākļos var izgatavot līdz 2,5 mkm lielas mikro gaismas diodes, bet sērijveida ražošanai ērtākas ir 30 mkm lielas mikro gaismas diodes. Sadzīves elektronikas un pārnēsājamo ierīču ekrāniem ar 300 punktu blīvumu uz collu nepieciešamas ne vairāk kā 25 mkm lielas mikro gaismas diodes, bet tās ir pārāk dārgas ražošanā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top