Visas ziņas

Morgan Stanley piedāvā izpirkt krīzes skartās Salvadoras valsts obligācijas

Morgan Stanley piedāvāja iegādāties Salvadoras krīzes skartās valsts obligācijas

ASV finanšu konglomerāts “Morgan Stanley” starptautiskās attīstības tirgu stratēģijas nodaļas vadītājs uzskata, ka kriptovalūtu tirgus kritums izraisīja Salvadoras eiroobligāciju vērtības samazināšanos. Saimons Vevers (Simon Waever) paziņoja, ka šo vērtspapīro vērtības kritums ir  7,7 miljards dolāru. “Tirgi acīmredzami cer uz augstu tāda scenārija iespējamību, kura gadījumā Salvadora izsludinās defoltu, taču restrukturizācijas nebūs”, – uzskata Vevers.

Bitkoina vērtība kritusies gandrīz par trešdaļu no savas vērtības kopš tā rekordlielā maksimuma 2021. gada novembrī, tādējādi radot 48% aktīvu zaudējumus Salvadorai, kurai pieder bitkoini aptuveni 56 miljonu dolāru apmērā. Salvadoras obligācijas ar dzēšanas datumu 2027. gadā nokritās cenā no 32 centiem gabalā līdz 26,3 centu rekordzemam līmenim pēc 15. jūlija datiem.

Vevers uzskata, ka šīs obligācijas jātirgo vidēji par 43,7 centiem par dolāru – pat ja valsts ir ceļā uz defoltu. Tomēr viņš atzīst, ka izredzes sasniegt tādu līmeni tuvākajā nākotnē būs zemas.

Investbankas eksperts uzskata, ka Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) jāspēlē loma potenciālā jaunattīstības valsts parādu restrukturizācijā. “Lai restrukturizācija darbotos, gandrīz vienmēr nepieciešama SVF dalība un/vai skaidrs valdības virziens uz reformu veikšanu. Ņemot vērā, ka tā var nebūt sagatavošanās restrukturizācijai, tas viss vienkārši beigsies ar ieilgušām sarunām”, – uzskata Morgan Stanley pārstāvis.

Salvadoras finanšu ministrs Alehandro Selaija (Alejandro Zelaya) pavasarī paziņoja par obligāciju izlaidi, kas nodrošinātas ar bitkoiniem. Jūnijā Selaija konstatēja, ka valsts joprojām nav gatava izlaist iepriekš izziņotās obligācijas ar nodrošinājumu bitkoinos. Iemesls joprojām ir starptautiskā situācija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top