Tehnoloģijas

NASA ir atklājusi otru planētu vienas zvaigznes apdzīvojamajās zonas robežās, uz kuras varētu būt dzīvība

NASA Planētas

NASA Planētas

NASA dažu gadu laikā spēja atklāt divas eksoplanētas zvaigznes TOI 700, uz kurām var būt ūdens vai pat dzīvība.

Planēta tika atklāta, izmantojot Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas kosmisko observatoriju Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) ASV. Divus gadus vēlāk ar tās palīdzību zinātnieki atklāja uzreiz trīs planētas, kas riņķo ap zvaigzni TOI 700. Tā atrodas aptuveni 100 gaismas gadu attālumā no Zemes.

Divas planētas atrodas ļoti tuvu zvaigznei, bet trešā (TOI 700 d) ir apdzīvojamajā zonā. Teorētiski tajā var būt ūdens, kas ir nepieciešams dzīvības uzturēšanai. TOI 700 d ir aptuveni par 20% lielāka nekā mūsu planēta, un orbitālais periods ap to ir 37 dienas.

Otro planētu, kas atrodas apdzīvojamajā zonā un atbilst Zemes standartiem, sauc par TOI 700 e. Tā ir par 5% mazāka nekā Zeme, un orbitālais periods ap to ir 28 dienas. Turklāt tā ir pastāvīgi  vērsta pret zvaigznes vienu pusi, līdzīgi kā Mēness.

NASA turpinās pētīt visas planētas, kas riņķo ap zvaigzni. Pētījumi, izmantojot TESS observatoriju, atkal atsāksies nākamnedēļ, un zinātnieki nākotnē vēlas iegūt vēl vairāk informācijas par apstākļiem kosmosā, izmantojot Habla kosmisko teleskopu. Džeimsa Veba kosmiskais teleskops, visticamāk, netiks izmantots.

Avots:  NASA

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top