Valūtas

Pēc pieciem gadiem skaidru naudu lietos tikai noziedznieki?

Pēc pieciem gadiem skaidru naudu lietos tikai noziedznieki

Bitkoinu miljardieris Tims Dreipers izteicis diezgan neparastu prognozi – pēc pieciem gadiem fiat lietos tikai noziedznieki. Šai laika periodā kripto pieņemšanas līmenis pasaulē sasniegs nebijušus augstumus, tāpēc tieši tā kļūs par visizplatītāko maiņas līdzekli gandrīz visās valstīs.

Nepaies ne desmit gadi, kā nauda to patreizējā veidā būs novecojis jēdziens. Nākotnē izmantot banknotes būs nemoderni, dārgi un bezjēdzīgi. Tiesa – papīra nauda tostarp pārtaps lieliskā noziedzības finansēšanas instrumentā, jo to plūsmām gandrīz nav iespējams izsekot.

Noziedznieki pāries uz fiat, jo tie krāpnieki, kuri vēl lieto bitkoinu, pastāvīgi tiek izsekoti caur blockchain.

Par to atklāti paziņojuši pat Narkotiku apkarošanas pārvaldē (DEA). 2018. gada auisvieglāgustā aģentūras pārstāvji atzinās, ka viņiem vieglāk ir noķert krāpniekus, kuri lieto kripto.

Dreipers uzskata, ka turēt naudu bankā ir daudz bīstamāk nekā kriptovalūtās. Bitkoina blokķēdi līdz pat šim tā arī nevienam nav izdevies uzlauzt.

Miljardiera viedokli atbalsta cits liels bitkoinu investors – Džeremijs Gardners. Viņš atzīmējis, ka pasaules finanšu sistēma vairāk piemērota tādām lietām – kā terorisms un noziedzība. Bet turpretī blokķēdei gaidāma ļoti gaiša nākotne.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top