Tehnoloģijas

Pretgaisa aizsardzības raķetes trāpījums Krievijas helikopteram K-52 ir rets gadījums (Video)

Pretgaisa aizsardzības raķetes trāpījums Krievijas helikopteram K-52 ir rets gadījums (Video)

Sociālajos tīklos nopublicēts jauns augstākas kvalitātes video par vakardienas Ukrainas austrumos notriektā krievu helikoptera K-52 likvidāciju.

Iespaidīgus kadrus, kuros redzams, kā helikopteram tiek trāpīts ar raķeti, filmējis Ukrainas bezpilota lidaparāts, kas, visticamāk, identificēja un norādīja uz mērķi Ukrainas karavīriem. Video kvalitāte ļauj skaidri saskatīt raķetes trieciena brīdi un spēcīgo sprādzienu, kas sekoja pēc tam.

Jaunā video publicēšana arī izraisīja domstarpības sociālajos tīklos par to, kā Ukrainas bruņotie spēki iznīcināja helikopteru.

Lietotāji ievēroja, ka pretgaisa aizsardzības raķete veic triecienu krievu helikopteram no augšas, pēc kā notiek sprādziens. Raķetes garums bija aptuveni līdzvērtīgs ar helikoptera platumu. Daļa skatītāju uzskata, ka K-52 tika iznīcināts ar S-300 (zeme-gaiss raķete). Tajā pašā laikā daži eksperti uzskata, ka pielietota tika amerikāņu modifikācijai Sea Sparrow gaisa un jūras raķete, jo tai ir gandrīz unikāla spēja trāpīt gaisa mērķiem no augšas.

Pēc sprādziena helikoptera rotori pārstāja griezties, un Ka-52 kā akmens nokrita zemē.

Krievu helikopters
Krievu Z-kanāli raksta, ka Ka-52 apkalpe “bija grupas produktīvākā apkalpe”. Abi iznīcinātie iebrucēji bija “labākie no labākajiem” – “Boroda” ekipāža bija apbalvota ar 6 Krievijas Federācijas Drosmes ordeņiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top